PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Sii otwiera kolejne trzy biura w Polsce. Rekrutacja już trwa

  • Justyna Sobolak
    JS
  • 11 wrz 2018 22:35

We wrześniu Sii otworzyło biuro w Częstochowie, a z początkiem października wystartuje także w Pile i Bydgoszczy. Firma stworzy w przeciągu najbliższych miesięcy kilkaset nowych miejsc pracy.

Sii otwiera kolejne trzy biura w Polsce. Rekrutacja już trwa
Adobe Stock
REKLAMA
  • Jedenastą lokalizacją Sii w Polsce, która wystartuje w połowie miesiąca, jest Piła.
  • Na pracę w Pile mogą liczyć specjaliści z zakresu inżynierii jak PLC, konstruktorzy czy robotycy oraz developerzy z naciskiem na znajomości front-end i technologii Java.
  • Kolejną inwestycją w rozwój Sii będzie otwarcie oddziału w Bydgoszczy, co nastąpi z dniem 1 października. Do marca 2019 r. planowane jest, aby pracowało tu 40 specjalistów, a w kolejnym roku liczba ta przekroczyła 100 osób.
  • Tempo rozwoju ma utrzymać się na tak wysokim poziomie w najbliższych latach. Do końca roku obrotowego Sii planuje osiągnąć przychód w wysokości 680 milionów złotych oraz zatrudniać 4100 specjalistów.

Miniony rok był dla Sii czasem szczególnie dynamicznego rozwoju. Wzrost przychodów w skali roku utrzymał się na rekordowo wysokim poziomie 31 proc., przynosząc 512 mln zł przychodu.

– Tempo wzrostu jest bardzo ważne, ale kluczowe jest to, aby szło ono w parze z zyskiem. To jest najważniejszy wskaźnik rozwoju. Nasze przychody zwiększyły się o 122 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem i wygenerowaliśmy zysk na poziomie 50 mln zł netto, co pozwala nam inwestować, a właśnie inwestycje są siłą napędową Sii i dzięki nim idziemy do przodu. Na pozycję lidera na rynku IT w Polsce pracujemy także dbając o zadowolenie klientów i satysfakcję pracowników – mówi Gregoire Nitot, założyciel i prezes Sii Polska.

2018 rok wiązał się także z rozrostem terytorialnym firmy. W styczniu do ośmiu oddziałów w
Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie i Katowicach, dołączył dziewiąty w Rzeszowie. We wrześniu zostaną otwarte dwa nowe biura w Częstochowie i Pile, a w październiku także nowy oddział w Bydgoszczy.

Pierwszym biurem, które swoje drzwi dla pracowników otworzyło z początkiem września, jest Częstochowa. Strategiczna lokalizacja oraz bogate zaplecze ekspertów były elementami kluczowymi tej decyzji, którą Sii traktuje jako inwestycję. Potencjał rynku częstochowskiego w branży motoryzacyjnej jest duży z uwagi na dostępność wykwalifikowanych specjalistów z wiedzą domenową, a rekrutacja obejmuje między innymi specjalistów z doświadczeniem w obszarze systemów wbudowanych i doskonałą znajomością branży motoryzacyjnej, w tym także ekspertów pracujących w architekturze AUTOSAR. Będą oni realizowali między innymi projekty polegające na obsłudze diagnostyki w systemie odpowiedzialnym za komunikację poprzez bluetooth, WiFi, LTE i USB oraz rozwoju oprogramowania dedykowanego samochodom elektrycznym i hybrydowym.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sii otwiera kolejne trzy biura w Polsce. Rekrutacja już trwa

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA