PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Siedmiu kandydatów powalczy o fotel dyrektora Narodowego Starego Teatru w Krakowie

  • Autor: PAP/JS
  • 4 maj 2017 21:57

O stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie ubiega się siedmiu kandydatów, w tym obecny dyrektor Jan Klata. W czwartek (4 maja) komisja konkursowa, powołana przez MKiDN, ogłosiła nazwiska kandydatów.

Siedmiu kandydatów powalczy o fotel dyrektora Narodowego Starego Teatru w Krakowie
Narodowy Stary Teatr w Krakowie (fot. stary.pl)
REKLAMA

Poza Janem Klatą, którego kadencja trwa do końca sierpnia, o stanowisko dyrektora ubiegają się: Marek Mikos, Paweł Miśkiewicz, Jan Polewka, Adam Sroka, Dariusz Zawiślak i Jacek Zembrzuski. Jak czytamy na stronie internetowej MKiDN, wszyscy kandydaci spełnili kryteria formalne konkursu i przeszli do drugiego etapu - rozmów kwalifikacyjnych, w wyniku których wyłoniony zostanie zwycięzca.

Aby przejść do drugiego etapu kandydaci musieli mieć m.in.: wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletnie doświadczenie w sferze kultury lub co najmniej trzyletni staż pracy na stanowiskach kierowniczych w instytucjach artystycznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W komisji konkursowej, której przewodniczy dyr. Departamentu Narodowych Instytucji Kultury MKiDN, Agnieszka Komar-Morawska zasiadają: pisarz i reżyser teatralny Antoni Libera, z-ca dyr. TVP Kultura Jakub Moroz, dyr. Teatru Wierszalin Piotr Tomaszuk, dyr. artystyczny Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze i wiceprezes ZASP Piotr Bogusław Jędrzejczak, przewodniczący związków zawodowych działających w Starym Teatrze - Tadeusz Kulawski i Radosław Krzyżowski - oraz doradca wiceminister Wandy Zwinogrodzkiej Beata Sondej.

Drugie posiedzenie komisji konkursowej zaplanowano na 9 maja. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Siedmiu kandydatów powalczy o fotel dyrektora Narodowego Starego Teatru w Krakowie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA