×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Shell zatrudnia w Krakowie 4 tys. pracowników. Planuje kolejne rekrutacje

  • Anna Trojanowska
    AT
  • 9 gru 2019 18:35

Shell Business Operations przekroczyło liczbę 4 tys. pracowników w Krakowie. Tylko w 2019 r. do zespołu centrum dołączyło blisko 1 tys. nowych osób. Tym samym Polska stała się dla Shell trzecim największym rynkiem w Europie pod względem zatrudnienia. To nie koniec - firma planuje w I połowie 2020 r. otwarcie kolejnego budynku w kompleksie Shell Energy Campus w Krakowie, mieszczącego 1 tys. pracowników.

Shell zatrudnia w Krakowie 4 tys. pracowników. Planuje kolejne rekrutacje
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • W grudniu zespół Shell w Krakowie osiągnął liczbę 4 tys. pracowników, pracujących na rzecz 10 linii biznesowych. W 2019 roku do zespołu firmy dołączyło blisko 1 tya. osób.
  • W I kwartale 2019 roku Shell otworzył w Krakowie biurowiec Topaz, by odpowiedzieć na rosnące dynamicznie rosnącej kadry.
  • W I półroczu 2020 ma do niego dołączyć kolejny budynek, w którego przestrzeni będzie mogło pracować kolejnych 1 tys. osób.

Shell Business Operations jest jednym z pięciu centrów operacyjnych Shell na świecie. Zespół działający w Krakowie wspiera operacje koncernu w zakresie m.in. finansów, raportowania, usług IT, obsługi klientów i pracowników, logistyki, zakupów i komunikacji zewnętrznej.

4 tys. pracowników na pokładzie

W grudniu zespół Shell w Krakowie osiągnął liczbę 4 tys. pracowników, pracujących na rzecz 10 linii biznesowych. W 2019 roku do zespołu firmy dołączyło blisko 1000 osób. Tym samym Shell w ciągu minionych 12 miesięcy stworzył w Krakowie blisko 400 nowych miejsc pracy. Centrum przewiduje dalsze inwestycje w rozwój operacji biznesowych prowadzonych w Polsce.

- Równie istotny, co skala zatrudnienia, jest dla nas stały wzrost znaczenia Krakowa na globalnej mapie Shell. Z każdym rokiem przyciągamy do Małopolski coraz bardziej zaawansowane projekty. Tylko w 2019 r. stworzyliśmy 75 nowych typów stanowisk. Inaczej mówiąc, intensywnie rekrutujemy specjalistów, którzy przejmują kolejne międzynarodowe zadania w obszarach m.in. raportowania, analizy danych czy zarządzania ryzykiem. Tworzymy przestrzeń do rozwoju dla talentów z Krakowa i ekspertów, którzy się do niego przeprowadzają - mówi Agnieszka Pocztowska, dyrektor generalna Shell Business Operations Kraków.

Nowy biurowiec i 70 globalnych menedżerów

Wzrost krakowskiej kadry Shell w ostatnich latach sprawił, że Polska stała się dla firmy trzecim największym rynkiem w Europie pod względem skali zatrudnienia. W I kwartale 2019 roku Shell otworzył w Krakowie biurowiec Topaz, by odpowiedzieć na rosnące dynamicznie rosnącej kadry. W I półroczu 2020 ma do niego dołączyć kolejny budynek, w którego przestrzeni będzie mogło pracować kolejnych 1 tys. osób.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Shell zatrudnia w Krakowie 4 tys. pracowników. Planuje kolejne rekrutacje
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA