×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jest praca. Shell zatrudnia mimo kryzysu

 • Autor: PAP/AT
 • 27 maj 2020 11:14

Krakowskie centrum biznesowe koncernu energetycznego Shell, mimo pandemii koronawirusa, rekrutuje pracowników. Od początku roku zatrudniono ok. 250 osób, w następnych miesiącach planowane są dalsze przyjęcia.

Jest praca. Shell zatrudnia mimo kryzysu
Shell: Przyrost liczby pracowników powinien następować w podobnym tempie, jak do tej pory (fot. PTWP)
REKLAMA
 • Od początku roku do maja zatrudniliśmy około 250 osób, z czego blisko 100 to są nowe miejsca pracy - powiedziała Agnieszka Pocztowska, dyrektor generalna Shell Business Operations Kraków.
 • Według niej centrum jest w trakcie weryfikowania z liniami biznesowymi planów zatrudnieniowych na drugą połowę tego roku, ale - zgodnie z założeniami - przyrost liczby pracowników powinien następować w podobnym tempie, jak do tej pory.
 • W związku z pandemią COVID-19 - wskazała Pocztowska - od połowy marca ponad 95 proc. kadry Shell w Krakowie pracuje zdalnie.

Shell Business Operations Kraków jest jednym z pięciu typu ośrodków Shella na świecie. Krakowski zespół tworzy ponad 4,1 tys. pracowników odpowiedzialnych za prowadzenie i wspieranie globalnych operacji firmy w 11 linach biznesowych dotyczących m.in. finansów, podatków, księgowości, zaopatrzenia, zakupów, HR czy obsługi klienta.

Jak poinformowała Agnieszka Pocztowska, dyrektor generalna Shell Business Operations Kraków, wszystkie założone projekty rekrutacyjne na ten rok się toczą, choć ze względów bezpieczeństwa od połowy marca firma rekrutuje wyłącznie w modelu w pełni zdalnym.

Czytaj też: Drutex, Capgemini, Roche zatrudniają mimo pandemii

"Od początku roku do maja zatrudniliśmy około 250 osób, z czego blisko 100 to są nowe miejsca pracy. Oczywiście, tak jak i reszta dziedzin naszego biznesu, rekrutacja przeszła do świata wirtualnego, tzn. prowadzimy rozmowy przy wykorzystaniu telekonferencji, także przyjęcie do pracy odbywa się w większości przypadków zdalnie. Jedynym punktem styczności pracownika z biurem jest fizyczny odbiór komputera, a cała reszta przeprowadzana jest zdalnie" - wyjaśniła.

Według niej centrum jest w trakcie weryfikowania z liniami biznesowymi planów zatrudnieniowych na drugą połowę tego roku, ale - zgodnie z założeniami - przyrost liczby pracowników powinien następować w podobnym tempie, jak do tej pory.

"Sytuacja w krakowskim centrum jest stabilna, myślę że Kraków udowodnił swoją efektywność w tej tak bardzo nietypowej sytuacji. To ugruntowuje rolę tego miejsca w globalnej strukturze koncernu, w którym nadal będziemy istotnym wsparciem dla globalnych procesów i biznesu" - zaznaczyła Pocztowska.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Jest praca. Shell zatrudnia mimo kryzysu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • permanent 2020-06-01 12:45:03

  Ja długo się wahałam nad wyborem zawodu, teraz oczekiwania są tak zróżnicowane, nie wiadomo co wybrać, co będzie dla nas dobre. Ostatecznie postawiłam na Studium Zawodów Medycznych i Społecznych i nie żałuję. Kosmetolog to teraz bardzo pożadane stanowisko na rynku pracy, więc myślę, że znajdę ją bez problemu.

 • romeczek 2020-05-27 13:50:22

  pracowałem jakis czas w drutexie, pieniądze zawsze były na czas, a człowiek robił swoje. Wiadomo, jak to przy pracy na linii, nie było czasu na zawiązywanie większych znajomości, ale zdążyłem otrzymać pseudonim romeczek. Fajna praca, godziwe pieniążki.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA