Shell zaoferuje 1000 nowych miejsc pracy

Integrując stacje paliw Neste Polska z własną siecią, Shell znacznie rozszerzy ich dotychczasową ofertę, a to da nowe miejsca pracy. Koncern proces re-brandingu zakończy w grudniu 2014 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Shell zaoferuje 1000 nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/ Anna Bytniewska

wnp.pl

19 lip 2013 20:39


W piątek Shell Polska otworzył w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich drugą stację paliw przejętej sieci Neste Polska już pod swoją marką. Koncern przedstawił też informacje dotyczące procesu integracji sieci stacji Neste.

Ostateczną umowę z Neste Oil o zakupie udziału w firmie Neste Polska Shell podpisał 2 kwietnia tego roku. Do tej pory jednak spółka milczała na temat swoich dalszych planów dotyczących polskich stacji fińskiego koncernu.

-To, czego klient oczekuje, od stacji Shell znajdzie również na byłych stacjach Neste przekształconych na markę Shell. Dostępne będą na nich wszystkie rodzaje paliw oferowanych przez Shella, a także paliwo LPG, pełna oferta sklepowa Shella. Uznawana będzie też karta paliwowa flotowa, lojalnościowa z rabatem na paliwa. Zaoferujemy obsługę na podjeździe stacji jak i w sklepach. Dzięki temu przekształcając stacje Neste stworzymy dodatkowo 1000 miejsc pracy - podkreśla Anna Kruszko, członek zarządu Shell Polska.

Klienci będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej Shella Deli2Go. Na części stacji spółka zaoferuje kawę coffee heaven express, a w części będzie to kawa lavazza oferowana we współpracy z Selectą.

Shell przyznaje, że cały proces integracji stacji Neste z siecią Shell potrwa.

-Planujemy zakończyć całkowicie proces inwestycyjny do końca 2014 r. i stworzyć jedną spółkę - mówi Anna Kruszko.

Każda była lokalizacja Neste ma bardzo precyzyjnie zaplanowany format i wielkość oferty.

- Sklepy będziemy budować w różnych formatach, zależnie od otoczenia stacji, od profilu klientów w danej lokalizacji oraz od samej wielkości działki. We wszystkich formatach będą znajdowały się jednak podstawowe elementy naszej oferty - podkreśla Anna Kruszko.

Dodaje, że w mniejszych lokalizacjach powstaną sklepy w formacie ,,walk in" oraz ,,walk to". W przypadku drugiego wariantu klient będzie podchodził do kasy - okienka bez możliwości wejścia do sklepu.

Shell nie podaje, jakie nakłady poniesie na re-branding stacji Neste.

-Trudno to jeszcze oszacować. W niektórych lokalizacjach będzie to remont, a w niektórych budowa całkowicie nowej stacji - mówi Anna Kruszko.

Wiadomo już, że ze 105 stacji które przejął Shell, sześć opuści sieć.

- Będziemy próbowali je wymienić lub sprzedać. Ile stacji Neste zostanie w sieci Shella, to ostatecznie będzie zależało od tego, czy uzyskamy różne pozwolenia dla danych lokalizacji. Mamy przygotowane szczegółowe analizy dotyczące każdej stacji i ich wizualizacje. Przystępujemy do realizacji tych planów tam, gdzie już zostały spełnione wszystkie wymogi formalne - mówi Anna Kruszko.

Shell proces integracji sieci Neste rozpoczął od Warszawy.

- Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się przekształcić kilkanaście stacji, a może więcej. Wszystko zależy od tempa uzyskiwania pozwoleń - zaznacza Anna Kruszko.

Przedstawiciele Shella przyznają, że jeżeli na części stacji nie uda się przeprowadzić procesu integracji lub nie będzie to opłacalne, wtedy będą rozważane różne opcje np. ich wymiana lub sprzedaż.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.