ShareHire - pierwsza polska platforma rekrutacji społecznościowych

ShareHire to pierwsza polska platforma rekrutacji społecznościowych, która łączy siłę social media, sprawdzone techniki employer branding oraz intuicyjny system poleceń kandydatów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ShareHire - pierwsza polska platforma rekrutacji społecznościowych

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

14 lip 2015 11:11


Jak dotrzeć do specjalistów w danej dziedzinie czyli najbardziej pożądanych kandydatów na wybrane stanowiska? Jak zminimalizować koszty oraz czas prowadzonych rekrutacji? Do tych pytań działów HR zdążyliśmy się już przyzwyczaić, ale rozwój mediów społecznościowych i nowe zachowania ich użytkowników postawiły rekruterom nowe wyzwanie - jak wykorzystać potencjał mediów społecznościowych do działań rekrutacyjnych?

Odpowiedzią na potrzeby rekruterów może być ShareHire - pierwsza polska platforma rekrutacji społecznościowych, która łączy siłę social media, sprawdzone techniki employer branding oraz intuicyjny system poleceń kandydatów.

Rekrutacja z polecenia

Nie od dziś liczne statystyki potwierdzają codzienne doświadczenia rekruterów mówiące, iż najwięcej udanych rekrutacji następuje za sprawą polecenia. Według analiz Jobvite.com choć aplikacje z polecenia stanowią niewielki odsetek wszystkich zgłoszeń kandydatów to są one najbardziej wartościowe i pożądane przez rekruterów bowiem tylko 7 proc. aplikacji z polecenia generuje aż 40 proc. zatrudnianych osób.

Dodatkowo osoby polecone są bardziej lojalne w stosunku do pracodawcy, szybciej adaptują się w nowym miejscu i na dłużej związują się z pracodawcą niż osoby wyłonione w rekrutacji z ogłoszenia. Niestety pomimo stosowania różnych technik rekruterzy mają ograniczoną sieć kontaktów, a w Internecie do tej pory trudno było znaleźć sprawny i zgodny z ustawą o ochronie danych osobowych mechanizm wykorzystujący polecenia do pracy.

Czytaj też: Cyfryzacja w rekrutacji: Nowoczesne formy pozyskiwania kandydatów stają się standardem

Pierwsza polska platforma rekrutacji społecznościowych ShareHire powoli zmienia tę sytuację wspomagając pracę działów HR. - 15 lat doświadczeń w branży HR dały mi dobrą znajomość potrzeb i oczekiwań firm w zakresie rekrutacji, a rozwój mediów społecznościowych pozwala je realizować. ShareHire stanowi syntezę najpopularniejszych i najskuteczniejszych działań rekrutacyjnych, wzmocnionych o potencjał internetu – mówi Łukasz Małecki, prezes i współtwórca ShareHire.

W odróżnieniu od standardowych działań rekrutacyjnych ShareHire odwołuje się do poleceń bezpośrednich, pochodzących zarówno od pracowników firmy zgłaszającej zapotrzebowanie rekrutacyjne oraz od członków społeczności ShareHire posiadających rozległe specjalistyczne kontakty, związane z daną branżą.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.