Setki ofert pracy na targach w Rzeszowie

Ok. 500 ofert pracy z zakresu bankowości, administracji, pomocy prawnej oraz w służbach mundurowych przygotowali wystawcy na Targi Pracy, które rozpoczęły się w piątek w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie. Impreza potrwa do soboty; wstęp jest bezpłatny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Setki ofert pracy na targach w Rzeszowie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 lis 2013 14:54


"Uczestnicy targów to w większości firmy, instytucje i urzędy, w których studenci uczelni odbywają praktyki i płatne staże zawodowe. Staże organizowane są w ramach dofinansowanego z funduszy unijnych programu +Dyplom WSPiA przepustką do biznesu+" - powiedział rzecznik uczelni Przemysław Pawlak.

Na liście wystawców są m.in. Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie, Izba Przemysłowo-Handlowa w Rzeszowie, Komenda Wojewódzka Policji, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Izba Celna w Przemyślu. Studenci mogą też poznać ofertę praktyk i płatnych staży zawodowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Jak powiedział rzecznik, w Targach mogą uczestniczyć nie tylko studenci, ale wszystkie osoby poszukujące pracy.

Jak co roku Targi można zwiedzać także wirtualnie za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej na stronie Biura Karier uczelni (www.biurokarier.wspia.eu).

"Wirtualne Targi Pracy to forma prezentacji wystawców w internecie, dzięki której mogą dotrzeć ze swoją ofertą do szerokiego grona odbiorców" - zauważył rzecznik.

Targi Pracy w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie organizowane są od 2011 r. Za każdym razem odwiedza je ponad tysiąc osób.

Impreza organizowana jest w ramach prowadzonego przez uczelnię unijnego programu "Dyplom WSPiA przepustką do biznesu".

Projekt ten na celu przygotowanie studentów uczelni do przyszłej współpracy z przedsiębiorcami z regionu. W ramach projektu realizowane są m.in. panele dyskusyjne z pracodawcami oraz zajęcia warsztatowe "Jestem przedsiębiorcą". Zajęcia te pomagają absolwentom uczelni w przygotowaniu do fachowej obsługi administracyjnej każdej firmy.

Do 2015 roku projektem objętych zostanie 2,8 tys. studentów WSPiA. Rocznie na płatne staże w podkarpackich przedsiębiorstwach kierowanych jest 120 z nich.

W projekcie "Dyplom WSPiA przepustką do biznesu" na staże przeznaczono 3 mln zł. Jest to połowa wartości całego projektu. Oprócz tego studenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji są również kierowani do różnych przedsiębiorstw na bezpłatne praktyki zawodowe.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.