Setka miejsc pracy w fabryce Weyerhaeuser Poland w Gdańsku

Około 110 osób do przyszłego roku ma zatrudniać fabryka Weyerhaeuser Poland w Gdańsku. Docelowo zakład ma produkować ok. 135 tys. ton włókna wykorzystywanego w produkcji artykułów higienicznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Setka miejsc pracy w fabryce Weyerhaeuser Poland w Gdańsku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 maj 2013 9:10


W piątek, 17 maja, fabryka w Gdańskiej dzielnicy Kokoszki została oficjalnie otwarta. W uroczystości uczestniczył m.in. wicepremier Janusz Piechociński.

Przedstawiciele fabryki twierdzą, że zakład jest najnowocześniejszym na świecie obiektem przetwarzającym włókna wykorzystywane m.in. w produkcji artykułów higienicznych codziennego użytku. Głównym odbiorcą produktów ma być firma Procter&Gamble.

Dyrektor fabryki Tomasz Włodarczak poinformował podczas konferencji prasowej, że firma wybrała Gdańsk ze względu na strategiczne pod względem logistycznym położenie. "Fabryka w Gdańsku będzie modyfikować włókna, które są produkowane w innych fabrykach koncernu" - wyjaśnił.

Poinformował, że w tej chwili fabryka jest uruchamiana i trwa proces rekrutacji pracowników. Zatrudniono już 60 osób i do końca roku ma być zatrudnionych 15. W przyszłym roku zakład ma osiągnąć docelową zdolność produkcyjną i zatrudnienie ok. 110 osób.

Przeciwko inwestycji protestowali mieszkańcy sąsiednich osiedli, obawiając się uciążliwych skutków funkcjonowania fabryki, głównie przykrego zapachu i wzmożonego ruchu drogowego. W piątek Włodarczak zapewnił, że wstępne pomiary i obserwacje wykonane podczas pracy fabryki potwierdzają wcześniejsze deklaracje, że zakład nie emituje przykrych zapachów. "My nie używamy w Gdańsku żadnych substancji, które mogłyby generować przykry zapach; nie prowadzimy procesu bielenia" - tłumaczył.

Powiedział, że w ciągu doby zakład będzie obsługiwać ok. 30 samochodów ciężarowych.

Zakład znajduje się na działce o powierzchni ok. 10 ha na terenie Parku Przemysłowo-Technologicznego "Maszynowa" w dzielnicy Kokoszki w Gdańsku. Na terenie Parku (o powierzchni ponad 51 ha), będącego częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, swoje inwestycje ma obecnie kilkanaście podmiotów.

Prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Alan Aleksandrowicz podczas konferencji prasowej zwrócił uwagę, że "bez decyzji Weyerhaeuser o budowie fabryki w Gdańsku, stworzenie Parku Przemysłowo-Technologicznego nie byłoby możliwe". "Wszystkie te projekty przemysłowe obecnie realizowane na terenie Parku są zasługą koncernu Weyerhaeuser, który pojawił się jako pierwszy i zdecydował się na inwestycję" - tłumaczył.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.