Selwita rozpoczyna rekrutację w Poznaniu. Potrzebuje 50 pracowników

• Firma biotechnologiczna Selvita otwiera swoje laboratoria w Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii w Poznaniu (WCZT).
• Oddział ruszy w drugiej połowie roku.
• Już rozpoczyna się rekrutacja pierwszych 50 pracowników, głównie chemików.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Selwita rozpoczyna rekrutację w Poznaniu. Potrzebuje 50 pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 lut 2016 15:05


Początkowo powierzchnia badawcza wyniesie 500 mkw, oddział ma rozpocząć pracę na przełomie sierpnia i września. Firma zapowiedziała w czwartek, że do 2017 roku zamierza podwoić wielkość zespołu.

Główna siedziba firmy w Krakowie dysponuje 2,7 tys. mkw laboratoriów. Selvita zatrudnia obecnie ponad 300 osób. Posiada biura w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

"Fundament poznańskiego zespołu będą tworzyły osoby pochodzące z tego regionu, które od dłuższego czasu pracują w naszych laboratoriach w Krakowie. Jednocześnie rozpoczynamy w stolicy Wielkopolski intensywną rekrutację" - poinformowała w czwartek członek zarządu spółki Mirosława Zydroń.

Pracę w Poznaniu znajdą przede wszystkim absolwenci poznańskich uczelni. Zespół będzie realizował badania na zlecenie największych światowych koncernów farmaceutycznych i chemicznych.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych przede wszystkim w obszarze onkologicznym. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. spółka powstała w 2007 roku.

Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii na Kampusie Morasko w Poznaniu otwarto w grudniu ub. roku. Multidyscyplinarny ośrodek ma skupiać najlepszych specjalistów z nauk ścisłych, przyrodniczych i technicznych. Inwestycja kosztowała 251,5 mln zł. Składający się z kompleksu budynków obiekt ma powierzchnię ok. 20 tys. mkw.

WCZT jest projektem inwestycyjnym środowiska naukowego miasta Poznania. Według pomysłodawców przedsięwzięcia, integracja środowiska naukowego stolicy Wielkopolski pozwoli na stworzenie ośrodka badawczo-technologicznego o wysokiej randze międzynarodowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.