Sektor budowlany zatrudnia. Kto ma szansę na pracę?

Coraz więcej czynników wskazuje na ożywienie w branży budownictwo i nieruchomości. Jest coraz więcej miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sektor budowlany zatrudnia. Kto ma szansę na pracę?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 mar 2015 12:08


W lutym na Pracuj.pl opublikowano ponad dwa tysiące ogłoszeń o pracę w branży budownictwo i nieruchomości. Najwięcej ogłoszeń z tej branży skierowano do specjalistów sprzedaży, specjalistów budownictwa, oraz specjalistów inżynierii.

Czytaj też: Sektor budowlany czeka wzrost. Problemem może okazać się kadra

Najdynamiczniej przyrastały ogłoszenia skierowane do specjalistów budownictwa (o 8,6 proc. rok do roku), osób odpowiedzialnych za finanse/ekonomię (8,3 proc. wzrostu rok do roku). Ożywienie w branży potwierdzają również analitycy rynków kapitałowych.

- Luty był drugim z rzędu miesiącem silnych wzrostów spółek budowlanych notowanych na GPW, co wskazuje na duży optymizm uczestników rynku kapitałowego co do perspektyw rozwoju tej branży w kolejnych miesiącach – komentuje Piotr Zybała, analityk Domu Maklerskiego mBanku.

Czytaj też: Ile zarabia murarz, ile inżynier budowy, a ile kierownik projektu budowlanego?

- W oparciu o środki unijne z nowej perspektywy budżetowej stworzone zostały wieloletnie programy inwestycyjne na lata 2014-2020, które zakładają wydatki w kwocie 93 mld zł w drogach oraz 59 mld zł w kolejach. Największy front prac budowlanych będzie miał miejsce po 2015 r., co oznacza, że branżę może czekać kilka lat dobrej koniunktury. Nie dziwią więc komentarze przedstawicieli największych spółek z branży (np. Budimex) odnośnie planowanego wzrostu zatrudnienia - dodaje Zybała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.