×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Są pieniądze na działania w obszarze edukacji i rynku pracy

  • Aneta Kaczmarek
    AKC
  • 24 lis 2019 9:40

Trwa kilkanaście konkursów o dofinansowanie z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Wsparcie można uzyskać przede wszystkim na projekty społeczne i edukacyjne.

Są pieniądze na działania w obszarze edukacji i rynku pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Do tej pory w ramach kujawsko-pomorskiego RPO podpisano prawie dwa tysiące umów na łączną kwotę 5,5 mld zł.
  • W regionie nie sposób nie zauważyć efektów wsparcia.
  • Nowe przedszkola, kameralne domy dziecka, domy dla seniorów, ścieżki rowerowe czy większe projekty infrastrukturalne - wymienia marszałek Piotr Całbecki i zachęca do składania kolejnych wniosków o dofinansowanie w konkursach ogłaszanych przez Urząd Marszałkowski.

Pod koniec listopada rusza nabór wniosków w konkursie, którego tematem jest wychowanie przedszkolne. O dofinansowanie mogą ubiegać się ośrodki prowadzące przedszkola, a przedmiotem projektu ma być tworzenie nowych miejsc opieki, w tym dostosowanych dla dzieci niepełnosprawnych, zakładanie nowych ośrodków wychowania przedszkolnego oraz doskonalenie kompetencji nauczycieli. Na ten cel przeznaczyliśmy ponad 5 mld zł, a minimalna wartość projektu musi wynieść 100 tys. zł. Więcej na stronie mojregion.eu.

Kształcenie ogólne

Uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych i średnich z terenu Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego będą ostatecznymi beneficjentami konkursu na rzecz kształcenia ogólnego. O dofinansowanie mogą ubiegać  się samorządy prowadzące placówki edukacyjne, a środki można przeznaczyć na różnorodne działania, usprawniające proces edukacji, między innymi organizację zajęć językowych, z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych i technologii komunikacyjno-informacyjnych, doposażenie pracowni, zajęcia wyrównawcze i dodatkowe wsparcie pedagogiczno-psychologiczne dla wymagających tego uczniów, a także na dokształcanie nauczycieli. Na ten cel przeznaczono ponad 5,5 mln złotych. Nabór wniosków od 29 listopada. 

Kształcenie zawodowe

Kolejny konkurs jest adresowany do uczniów szkół branżowych. O dofinansowanie mogą ubiegać się organy prowadzące szkoły. Środki będzie można przeznaczyć m.in. na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne (w tym w zajęcia prowadzone w laboratoriach szkół wyższych oraz w ramach obozów naukowych), kursy przygotowawcze do matury i na studia dla uczniów, wysokiej jakości staże i praktyki zawodowe u pracodawców, programy potwierdzania kwalifikacji zawodowych, dokształcanie nauczycieli zawodu i opiekunów praktyk, a także modyfikację ofert kształcenia w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy. Do podziału jest 6,5 mln zł, a nabór wniosków rozpoczyna się 29 listopada. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Są pieniądze na działania w obszarze edukacji i rynku pracy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA