PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ryszard Czarnecki kandydatem na prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego

  • Autor: PAP/AT
  • 29 mar 2017 9:49

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki (PiS) będzie kandydował na prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Ryszard Czarnecki kandydatem na prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Ryszard Czarnecki (fot.wikipedia.org/CC)
REKLAMA

• Na pewno emocjonalnie ze sportem jestem związany - powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki o swojej kandydaturze na prezesa PKOl.

• Traktuję swoje kandydowanie poważnie, będę zabiegał o głosy delegatów na kongres Polskiego Komitetu Olimpijskiego - zaznaczył mówiąc o swojej kandydaturze na prezesa PKOl.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Poinformował, że po objęciu stanowiska prezesa PKOl nie musiałby rezygnować z mandatu europosła.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki (PiS) był pytany w Radiu Zet, czy zastąpi ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

"Jestem teraz w Strasburgu i Brukseli, więc nie wiem, czy kogoś w Polsce szukają, czy nie szukają, ale ja będę ministra Waszczykowskiego bronić przed niecnymi atakami opozycji" - odpowiadał Czarnecki.

Czytaj też: PO: Misiewicze próbują dostać się do sportu. PiS odpowiada

"W sensie politycznym nie będziemy wracać do sprawy Tuska, ale w sensie formalno-prawnym rzeczywiście młody premier Malty, który prowadził posiedzenie Rady Europejskiej chyba nie doczytał traktatu lizbońskiego. Traktat stwierdza, że do wyboru szefa Rady potrzeba kwalifikowanej większości i głosy wstrzymujące się liczone są jako przeciwne" - mówił Czarnecki pytany o wypowiedź szefa MSZ nt. "sfałszowanego" głosowania ws. wyboru Donalda Tuska na szefa RE. "Premier (Malty) nie zapytał kto jest za, przeciw i kto się wstrzymał. Będę bronił ministra Waszczykowskiego, którego chce odwołać opozycja" - dodał wiceprzewodniczący PE.

Czarnecki potwierdził natomiast, że chce objąć stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl). "Jestem zgłoszony przez Polski Związek Piłki Siatkowej" - mówił.

Andrzej Kraśnicki - prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (fot.wikipedia.org/Sławek)
Andrzej Kraśnicki - prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (fot.wikipedia.org/Sławek)

"Znam się na sporcie, przez osiem lat byłem prezesem i wiceprezesem klubu żużlowego we Wrocławiu, byłem w radzie nadzorczej drużyny klubu piłkarskiego w Ekstraklasie, jestem przewodniczącym rady fundacji, która wspiera polską siatkówkę, w zeszłym roku byłem patronem honorowym mistrzostw świata juniorów na żużlu, które odbywały się w kliku krajach" - uzasadniał Czarnecki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ryszard Czarnecki kandydatem na prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA