Rynek pracy w Polsce 2015: W tych branżach firmy będą zatrudniać

W których branżach i na jakie stanowiska rekruterzy będą szukać pracowników w 2015 r.? Na jakie wynagrodzenia będzie można liczyć?

Autor: jk 11 lut 2015 6:11

REKLAMA

Bankowość

Jak wynika z opublikowanego przez Hays Poland „Raportu płacowego 2015 – Trendy na rynku płacowym” coraz więcej usług będzie realizowanych za pośrednictwem internetu, dlatego banki oraz inne instytucje finansowe będą zmniejszały liczbę stacjonarnych placówek na rzecz poszerzenia oferty e-bankowości.

Tym samym należy spodziewać się wzmożonego zainteresowania etatami związanymi z nowoczesnymi technologiami. Kolejnym dominującym trendem będzie wzrost zapotrzebowania na profesjonalnych sprzedawców dedykowanych zamożnym klientom. Poszukiwani będą również specjaliści i eksperci ds. wymogów kapitałowych Basel II w obszarze zarządzania ryzykiem.

Ponadto na oferty pracy mogą liczyć eksperci ds. ryzyka rynkowego, operacyjnego oraz kredytowego.


Puls HR Puls HR

Rynek pracy w Polsce 2015: W tych branżach firmy będą zatrudniać


REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Magda Kajzer 2015-02-11 14:18:37

A jak nie powiedzie się w Polsce, to można szukać za granicą. Tam też są branże, w których nie brak wolnych miejsc dla nowych pracowników, z Polski również. Potrzeba wykwalifikowanych specjalistów, jak i fachowców. Odniosłam się do tego na moim blogu, ubezpieczeniepracyzagranica.pl/praca-za-granica-w-2015/, zapraszam do zapoznania się z tym mini-raportem.