Rynek pracy w 2015 roku: Które firmy będą zatrudniały?

W pierwszym kwartale przyszłego roku firmy zwiększą zatrudnienie w siedmiu z dziesięciu sektorów, ale m.in. w górnictwie, rolnictwie i branży energetycznej liczba miejsc pracy spadnie. Gdzie warto szukać pracy?

Autor: Joanna Oreł 15 gru 2014 5:05

REKLAMA

Produkcja przemysłowa

W badaniu „Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia” w pierwszym kwartale2015 roku prognozy zatrudnienia w produkcji przemysłowej wynoszą plus 12 proc. Oznacza to, że perspektywy na pracę w tym sektorze będą bardzo dobre.

– Nadal nasz kraj pozostaje jednym z atrakcyjniejszych w Europie. Procentuje to kolejnymi inwestycjami i nowymi miejscami pracy, zwłaszcza w takich sektorach gospodarki, jak produkcja przemysłowa, TSL czy handel. Jeśli na tym dobrym kursie nic gwałtownie się nie zmieni, czeka nas okres stabilnego wzrostu i poprawy na rynku pracy, długo oczekiwany po poprzednich latach spowolnienia – podkreśla Iwona Janas, dyrektor generalna Manpower Group w Polsce.

Czytaj też: Widać pierwsze efekty zastoju w produkcji przemysłowej. Nie ma pracy dla specjalistów

W porównaniu z poprzednim kwartałem prognoza na 2015 r. w produkcji przemysłowej wzrosła o 2 proc., a w ujęciu rocznym pozostaje na zbliżonym poziomie. Prognoza zatrudnienia przed korektą sezonową jest dodatnia, na poziomie 7 proc.


Puls HR Puls HR

Rynek pracy w 2015 roku: Które firmy będą zatrudniały?


REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Armon 2014-12-17 13:16:17

czy ktoś kiedyś sprawdził jak wyniki barometru miały się do rzeczywistości za kwartał poprzedni?? Tendencja odpowiedzi jest zależna często od charakteru respondenta a nie od jego obiektywnej oceny sytuacji.