Rynek pracy IT to rynek pracownika

Firmy wciąż rekrutują specjalistów IT. Informatycy mają duży wybór jeśli chodzi o oferty pracy. Zdarza się jednak, że pracodawcy mają problem z doborem odpowiedniego pracownika.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek pracy IT to rynek pracownika

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 lut 2014 11:45


Z danych resortu gospodarki wynika, że w Polsce istnieje 8,5 tys. firm IT zatrudniających 400 tys. pracowników, których średnia pensja to 4-10 tys. zł.

- Rynek pracy IT to jeden z najszybciej rozwijających się rynków. Już od dłuższego czasu to rynek pracownika. Są mobilni, przyzwyczajeni do pracy projektowej - mówi dla „Gazety Wyborczej" Maciej Mierzejewski, dyrektor personalny w Asseco.

Pomimo tego, że informatycy są jednym z najczęściej poszukiwanych zawodów, to jednak zdarza się, że pracodawcy mają problem ze znalezieniem odpowiedniego pracownika.

- Jak wynika z raportu CIO 2013, dobrem rzadkim są informatycy z zaawansowanymi kompetencjami interpersonalnymi. Ponad połowa badanych dyrektorów z firm informatycznych stwierdziła, że informatykom brakuje umiejętności komunikacyjnych - mówi na łamach „GW" Natalia Pisarek, starszy konsultant z Deloitte.

Raport Computerworld Forecast 2014 pokazuje, że 32 proc. firm w Stanach Zjednoczonych planuje zwiększenie zatrudnienia w obszarze IT. Najbardziej pożądani będą pracownicy dysponujący kompetencjami w zakresie programowania i rozwoju aplikacji.

Więcej tutaj: Najbardziej pożądani pracownicy IT najbliższego roku

Branża IT była także zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o liczbę ofert pracy na portalu monsterpolska.pl w czwartym kwartale 2013 r.

Czytaj więcej: Specjaliści IT wciąż najczęściej poszukiwani

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.