Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (18-22 kwietnia)

• Na początku tygodnia górnicy z Kompanii Węglowej mają się zapoznać z projektem porozumienia, który został wypracowany w sobotę (16 kwietnia).
• W poniedziałek rozpoczynają się również egzaminy gimnazjalne, do których w ciągu trzech dni przystąpi ponad 360 tys. uczniów.
• Do czwartku (21 kwietnia) będzie można składać kandydatury na szefów i członków zarządów dwóch spółek węglowych: KHW i Węglokoksu.
• W tym tygodniu swoje święto mają krótkofalowcy oraz pracownicy przemysłu włókienniczego, odzieżowego i skórzanego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (18-22 kwietnia)

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 kwi 2016 9:42


W poniedziałek (18 kwietnia) górnicy zatrudnieni w Kompanii Węglowej mają się zapoznać z projektem porozumienia, które zostało wypracowane w sobotę (16 kwietnia). Projekt zakłada m.in. zawieszenie 14-tki na lata 2016-2017, a także utworzenie kopalń. Do podpisania projektu porozumienia będzie mogło dojść po akceptacji załóg górniczych. Prawdopodobnie we wtorek (19 kwietnia) strona związkowa i zarząd spółki spotkają się z ministrem energii, Krzysztofem Tchórzewskim, by sprawę sfinalizować.

Czytaj też: Załoga Kompanii Węglowej zaakceptuje porozumienie

W poniedziałek na Śląsku odbędzie się również plenarne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach, której głównym tematem będzie problematyka rynku pracy w województwie śląskim w świetle polityki energetycznej oraz sytuacja przedsiębiorstw sektora zaplecza górniczego.

W pierwszym dniu tygodnia roboczego możemy się również spodziewać dawki danych z GUS na temat przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w marcu 2016 r. Urząd opublikuje również obwieszczenia: w sprawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami zysku w I kwartale 2016 r., a także bez wypłat nagród z zysku.

W Amsterdamie natomiast (Holandia), w poniedziałek (18 kwietnia) rozpocznie się dwudniowe, nieformalne posiedzenie ministrów ds. zatrudnienia i spraw społecznych – Rada ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Spraw Konsumenckich (ESPCO). Udział w wydarzeniu weźmie Renata Szczęch, podsekretarz stanu w MRPiPS.

W poniedziałek rusza również rekrutacja do Selgros Cash&Carry w Warszawie. Firma docelowo planuje zatrudnić 220 osób.

W Warszawie również, a dokładnie w Wyższej Szkole Pedagogicznej odbędzie się seminarium naukowe pt. „Zastosowanie superwizji i coachingu w polityce społecznej”. Udział w nim weźmie Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Elzbieta Bojanowska, wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej. Elzbieta Bojanowska, wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.