Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (14-18 marca)

• Trzeci tydzień marca upłynie pod znakiem naborów na kluczowe stanowiska w takich spółkach jak: PGE, PKP Cargo, Energa czy Hutmen. Sprawdźcie, do kiedy mogą zgłaszać się kandydaci.
• W połowie tygodnia Główny Urząd Statystyczny poda dane o przeciętnym zatrudnieniu i wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw w lutym 2016 r.
• W tym tygodniu odbędą się również kolejne negocjacje płacowe w ArcelorMittal, a załogi dwóch polskich spółek węglowych (JSW i KHW), wybiorą swoich reprezentantów do zarządów tych firm.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (14-18 marca)

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

14 mar 2016 10:32


Trzeci tydzień marca rozpoczyna się od dyskusji zespołu tematycznego ds. ochrony zdrowia Rady Dialogu Społecznego. Eksperci będą rozmawiać m.in. na temat propozycji rozwiązań uwzględniających poziom wynagrodzeń wszystkich grup zawodowych w ochronie zdrowia.

Również w poniedziałek (14 marca) podczas konferencji w Warszawie, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy ogłosi cele porozumienia, jakie zawarło dziewięć ogólnokrajowych związków zawodowych reprezentujących wszystkie zawody medyczne. Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

 fot. fotolia fot. fotolia

Na Śląsku odbędą się natomiast w poniedziałek kolejne negocjacje w Kompanii Węglowej. Ma być podczas nich mowa m.in. na o wynagrodzeniach i funkcjonowaniu KW do czasu utworzenia Polskiej Grupy Górniczej, do której ma przejść jedenaście kopalń z Kompanii.

Do poniedziałku (14 marca) przyjmowane są również oferty kandydatów na stanowisko dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki. Konkurs organizuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Chętni do objęcia fotela członka zarządu ds. finansowych, ds. handlowych i ds. operacyjnych w PKP Cargo również mają czas tylko do poniedziałku, aby zgłosić swoje kandydatury. Zainteresowani muszą posiadać wyższe wykształcenie i co najmniej 10-letni staż pracy, w tym 3-letni na stanowisku kierowniczym, powiązanym z obszarem kierunkowym. Rozmowy z wybranymi kandydatami będą prowadzone od 21 do 23 marca. Więcej tutaj.

Przez cały tydzień ministrowie resortu pracy i polityki społecznej będą spotykać się z wojewodami w całej Polsce w sprawie realizacji programu „Rodzina 500 plus”. I tak, w poniedziałek (14 marca) odwiedzą Kraków, Opole i Lublin, we wtorek (15 marca) wiceminister Stanisław Szwed pojawi się w Katowicach, Krzysztof Michałkiewicz odwiedzi Białystok, Bartosz Marczuk odbędzie spotkania w Łodzi i Poznaniu, Elżbieta Bojanowska pojawi się w Olsztynie, a Marcin Zieleniecki w Gdańsku. W kolejnych dniach wiceministrowie odwiedzą jeszcze: w środę (16 marca) Bydgoszcz, w czwartek (17 marca) Wrocław i w piątek (18 marca) Rzeszów i Kielce.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.