Rynek odzieżowy rośnie w siłę. Zarabiają młodzi

Młodzi Polacy stawiają na branżę odzieżową. Rośnie liczba firm, które robią furorę na całym świecie. W tym roku wartość polskiego rynku odzieżowo-obuwniczego ma wzrosnąć do 29 mld zł. Zatrudnia on ok. 100 tys. osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek odzieżowy rośnie w siłę. Zarabiają młodzi

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

2 paź 2014 11:46


- Odnotowujemy bardzo duży wzrost na rynku odzieżowym. Mamy w kraju takie potęgi jak LPP, które z każdym rokiem odnotowują wzrost, w tym roku był on znaczny – mówiła na antenie „Polskiego Radia” Marta Kuśmierek, założycielka pracowni Lalaluna. – Można powiedzieć, że jest to pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o rynek branży odzieżowej.

Czytaj też: Branża budowlana czeka na boom

Marki, tworzone przez młodych, polskich projektantów rosną siłę nie tylko w kraju, ale i za granicą. Nasze ubrania można kupić m.in. w Berlinie Wiedniu, Chorwacji, a nawet Katarze.

W Polsce działa około 30 tys. zakładów produkujących odzież. Według danych ZPPM Lewiatan przy produkcji odzieży zatrudnienie znalazło 100-120 tys. osób w całym kraju.

Dodajmy, że wartość polskiego rynku odzieżowo-obuwniczego wzrosła w ubiegłym roku o ok. 3 proc. rok do roku do 28,8 mld zł. Tak oceniła firma PMR w analizie pt. "Rynek odzieży i obuwia w Polsce”.

Czytaj też: Własna firma - jak ułatwić trudny start?

W tym roku ma być to wzrost do 29 mld zł), a w 2019 r. – do ponad 37,5 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.