Rynek IT w Polsce. Dla kogo znajdzie się praca?

Polski rynek IT prężnie się rozwija, a najwięcej ofert z branży oferują Warszawa, Wrocław oraz Kraków. Kogo pracodawcy poszukują najczęściej?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek IT w Polsce. Dla kogo znajdzie się praca?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 paź 2014 10:55


Z najnowszego badania przeprowadzonego przez wyszukiwarkę ofert pracy Adzuna.pl wynika, że oferty z branży IT stanowią 7,25 proc. ogółu wszystkich ofert dostępnych na Adzuna.7,18 proc. ofert z branży IT skierowana jest do specjalistów niższego stopnia (zawiera w nazwie stanowiska „junior" lub "młodszy”), a 8,4 proc. ofert skierowanych jest do kadry wyższego stopnia (zawiera w nazwie stanowiska „senior" lub "starszy”).

Czytaj też: IT: pracują, gdy mają flow. Jak nie, to grają w piłkarzyki

Poszukiwane umiejętności

Najbardziej poszukiwani są specjaliści znający się na bazach danych (6 541 ofert), SQL (5 597), Java (4 152) oraz .NET (3 552). Duża część ofert jest anglojęzyczna: poszukiwanych jest 692 „software engineers”, ale tylko 137 „inżynierów oprogramowania”. 4 090 ofert skierowanych jest do „developerów”, a 8 do „deweloperów”.

Legenda do mapy:

zielony – województwa z największą ilością ofert pracy w branży IT
pomarańczowy - województwa ze średnią ilością ofert pracy w branży IT
czerwony - województwa z najmniejszą ilością ofert pracy w branży IT

Popularne lokalizacje

Najwięcej ofert pracy w branży IT dostępnych jest w województwie mazowieckim (22.63 proc. wszystkich ofert z branży), dolnośląskim (13.92 proc.) oraz małopolskim (12.02 proc.).

Czytaj też: Geek Girls Carrots: Kobiety kochają IT, ale boją się networkingu

Warszawa, Wrocław oraz Kraków są najlepszymi kierunkami dla zainteresowanych pracą w branży IT, przy czym pracę w start-up’ie łatwiej znaleźć w Krakowie, niż w Warszawie. Najmniej ofert IT dostępnych jest w województwie świętokrzyskim (126), opolskim (125) oraz warmińsko-mazurskim (108).

- Polska jest atrakcyjnym krajem dla globalnych koncernów jak Microsoft, HP, Google, Oracle, IBM czy SAP. Polscy informatycy są dobrze wykształceni i regularnie zajmują wysokie miejsca w międzynarodowych konkursach, a relacja pomiędzy jakością świadczonych usług i kosztów pracy działa na korzyść pracodawcy - komentuje Hanna Piotrowska, menedżer Adzuna Polska.

* Dane pochodzą z www.adzuna.pl i powstały w oparciu o kompleksowy indeks 190,749 ofert pracy dostępnych na Adzuna w dniu 14 października 2014.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.