Ryanair poszukuje 120 specjalistów z branży IT

• Około 120 specjalistów z branży IT zatrudni we Wrocławiu linia lotnicza Ryanair.
• Przewoźnik w maju chce otworzyć w centrum miasta tzw. Laboratorium Podróży.
• Specjaliści będą się zajmowali m.in. rozwojem strony internetowej firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ryanair poszukuje 120 specjalistów z branży IT

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 lut 2016 14:49


Członek zarządu ds. technicznych Ryanair John Hurley poinformował, że Laboratorium Podróży Travel Labs Polska to kolejny krok w rozwoju linii lotniczych Ryanair we Wrocławiu i firma zatrudni w nim 120 specjalistów od oprogramowania.

"W maju otworzymy nowoczesne centrum innowacji cyfrowych, które zlokalizowane będzie w centrum miasta. Jesteśmy na etapie finalizacji kontraktu w sprawie lokalizacji" - dodał Hurley.

Jak podano w komunikacie, pracownicy będą się zajmowali głównie rozwojem strony internetowej Ryanaira oraz aplikacji na telefony komórkowe.

W 2005 r. na wrocławskim lotnisku przewoźnik rozpoczął podbój polskiego nieba, uruchomiając swoje pierwsze połączenia do Londynu-Stansted. Przez lata rozbudowywał siatkę połączeń.

W 2012 r. uruchomił na wrocławskim lotnisku swoją pierwszą w Polsce bazę operacyjną, w której na stałe zaczął stacjonować jeden samolot. Już rok później Ryanair postawił w bazie drugi samolot, poszerzając ofertę o kolejne kierunki. W 2014 r. wystartowały pierwsze połączenia krajowe, najpierw do Warszawy Modlina, a następnie do Gdańska.

Jesienią 2015 r. przewoźnik uruchomił loty na Teneryfę, a latem 2016 r. w siatce znajdzie się dodatkowo Wenecja Treviso. W planach jest także budowa na wrocławskim lotnisku bazy technicznej. W sezonie letnim Ryanair oferuje pasażerom Portu Lotniczego Wrocław 21 atrakcyjnych połączeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.