Ruszyła masowa rekrutacja w Amazonie. Szansa dla 8,5 tys. osób

Ruszyła oficjalna rekrutacja pracowników magazynowych do polskich centrów logistycznych. Wolnych miejsc pracy jest aż 8,5 tys. O planach giganta w e-handlu opowiada Kerry Person, dyrektor operacyjny Amazon na Europę Środkową i Wschodnią.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ruszyła masowa rekrutacja w Amazonie. Szansa dla 8,5 tys. osób

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 sie 2014 10:39


11 sierpnia br. ruszyła rekrutacja w firmie Amazon. W ciągu trzech miesięcy spółka zatrudni 8,5 tys. pracowników. W centrum logistycznym pod Wrocławiem jeszcze w tym roku ma pracować 4 tys. osób. Czy łatwo znaleźć tak ogromną liczbę rąk do pracy?

Czytaj też: Ile Amazon będzie płacić swoim pracownikom w Polsce?

- Dość dobrze zbadaliśmy rynek pracy przed podjęciem decyzji o lokalizacji. Stopa bezrobocia to jeden z czynników, jaki braliśmy pod uwagę, ale nie mniej ważny jest też fakt, że Wrocław, czy Poznań, to miasta akademickie i ogromna populacja studentów, których nasza oferta może zainteresować - mówi w rozmowie z Money.pl Kerry Person, dyrektor operacyjny Amazon na Europę Środkową i Wschodnią,

Person dodaje, że zachętą mogą być również dodatkowe świadczenia, jakie oferuje Amazon. Mowa o 15-procentowej premii, pakiecie prywatnej opieki medycznej oraz ubezpieczeniu na życie. Zatrudnieni będą mogli także za symboliczną złotówkę kupić gorący posiłek w stołówce.

Czytaj też: Amazon walczy ze związkami zawodowymi. Będzie wysyłać więcej paczek z Polski i Czech

Firma Amazon szuka ludzi w promieniu 60 kilometrów od wrocławskiego oddziału. Swoim pracownikom zorganizuje transport miejski oraz prywatny dla tych, którzy mieszkają daleko.

Kerry Person wspomina również o powrocie polskich pracowników Amazonu do ojczyzny. - Do Polski przenosi się kilku menadżerów z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Znam też przypadek jednego pana, pracownika magazynowego, który z Niemiec wraca do Wrocławia i jest bardzo zadowolony - wyjaśnia Person dla Money.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

orly 2014-08-17 19:13:10

wilk, Z tego co mi wiadomo stawka godzinowa ma zaczynać się od 12,50 zł brutto. Przy 160-godzinowym miesiącu pracy wychodzi to równo 2000 zł brutto, czyli około 1459 zł netto. Do tego premia (obecnościowa?) w wysokości 15% wynagrodzenia, czyli kolejne +300 zł brutto. Jest to około 200 zł brutto więcej niż dają inne duże zakładi w okolicy Wrocławia, tj. grupa LG, Heesung, DongSeo, itp. Ten Big brader o którym piszesz jest także czymś normalnym w tych zakładach. Czy jesteś w pracy czy na przerwie jesteś ciągle monitorowany, jedynie szatnie i toalety nie mają kamer. Do tego, a może przede wszystkim, atmosfera jest tam często nie do zmiesienia. Ludzie zwalniają się nie ze względu na pracę, lecz ludzi, chamskich przełożonych, którzy doskonale wiedzą co to mobbing i nie zawachają się go użyć. Sporo z tych ludzi pójdzie do Amazona, bo niewielka jednak jest szansa by trafili gorzej.

wilk 2014-08-12 19:42:24

Miejmy nadzieję ,że nikt się nie nabierze na tą ofertę. Praca tam to "Big brader",śledzenie przez cały czas bycia na zakładzie. Co robisz ile robisz i jak szybko to czynisz - czas,szybkość i jakość za 1200 zł podstawy