PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ruszył rządowy portal dla Ukraińców szukających pracy

  • Autor: PAP/JP
  • 6 lip 2022 17:10

Od środy jest dostępny nowy rządowy portal dla poszukujących pracy obywateli Ukrainy - pracawpolsce.gov.pl - podała KPRM.

Ruszył rządowy portal dla Ukraińców szukających pracy
Od środy jest dostępny nowy rządowy portal dla poszukujących pracy obywateli Ukrainy (fot. Kate McDaniel/Unsplash)
REKLAMA

W środę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) odbyła się konferencja prasowa poświęcona uruchomieniu portalu pracawpolsce.gov.pl. W konferencji udział wzięli Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w KPRM ds. cyfryzacji oraz Oleh Kuts, Charge d'Affairres a.i. Ukrainy w RP. Podczas wydarzenia zaprezentowano nowy portal pracawpolsce.gov.pl, który jest skierowany dla poszukujących pracy obywateli Ukrainy.

Cyfryzacja KPRM przypomniała w komunikacie, że od 24 lutego granicę polsko-ukraińską przekroczyło "blisko 4,5 mln osób, z czego ponad 1,2 mln uzyskało już polski numer PESEL. Blisko 630 tys. osób, to osoby w wieku 18-65 lat, które mogą chcieć na dłużej pozostać i podjąć pracę w Polsce. Jak dotąd pracę w naszym kraju znalazło ponad 270 tys. obywateli Ukrainy".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zwrócono uwagę, że "część obywateli Ukrainy przebywających w Polsce napotyka na różnego rodzaju trudności w znalezieniu pracy - to m.in. bariera językowa czy obawy przed oszustwami". "Chcąc wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom jako KPRM Cyfryzacja m.in. we współpracy z Operatorem Chmury Krajowej (OChK), Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS), Palantir Technologies Poland, Antal Polska, Domem Ukraińskim w Warszawie, Diia Bussiness Warsaw, HRlink, GoldenLine, Pracuj.pl. GoWork uruchomiliśmy portal pracawpolsce.gov.pl" - dodano.

"Pragniemy, aby wszystkie osoby, które szukają pracy na czas pobytu w Polsce, miały możliwość znalezienia jej w swoim zawodzie, zgodnie ze swoim kwalifikacjami. Właśnie temu ma służyć uruchomiony przez nas portal pracawpolsce.gov.pl. Ma on połączyć obywateli Ukrainy poszukujących pracy, z polskimi pracodawcami, którzy tę pracę oferują" - powiedział podczas środowej konferencji Janusz Cieszyński. "Bardzo zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób z tego portalu skorzystało. Jest on bezpłatny i już dostępny" - dodał.

Cieszyński zaznaczył, że portal pracawpolsce.gov.pl "jest w pełni bezpieczny i wiarygodny". "Aktualnie zawiera ponad 160 tys. sprawdzonych ofert pracy i każdego dnia jest rozbudowywany o kolejne. Przy jego pomocy znalezienie pracy przez obywateli Ukrainy w Polsce będzie dużo łatwiejsze. To kolejne, po uruchomieniu systemu nadawania numerów PESEL, narzędzie ułatwiające obywatelom Ukrainy normalne funkcjonowanie w Polsce"- wskazał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ruszył rządowy portal dla Ukraińców szukających pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA