Osoby, które pozostają bez pracy lub ich sytuacja na rynku zawodowym jest niepewna, mogą teraz zyskać nową, satysfakcjonującą pracę, co pozwoli im wyjść z impasu i żyć pełniej. Wystarczy przystąpić do projektu „Cała Naprzód II”, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Warto jak najszybciej rozważyć udział w projekcie, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

- Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza do udziału w projekcie osoby, które ukończyły 30 lat. Są mieszkankami lub mieszkańcami całego Obszaru Metropolitalnego (tj. powiatów: Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz gdańskiego, puckiego, tczewskiego, wejherowskiego, kartuskiego i nowodworskiego).
- MOPS szczególnie zachęca osoby długotrwale bezrobotne, w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy.
- Udział w projekcie mogą wziąć także osoby pracujące za minimalne wynagrodzenie lub tzw. „ubogie pracujące”, które chcą i muszą poprawić swój materialny i życiowy status.
Projekt adresowany jest również do osób, chcących podnieść swoje kwalifikacje, nabyć nowe umiejętności, co pozwoli im wejść na rynek zawodowy lub zyskać lepsze zatrudnienie. Uczestnicy mogą liczyć na bezpłatną pomoc specjalistów m.in. doradcy zawodowego, psychologa, pedagoga, pośrednika pracy. Do ich dyspozycji będzie też szeroki wachlarz bezpłatnych szkoleń, kursów dostosowanych do potrzeb, oczekiwań i kompetencji beneficjentów projektu.
Czytaj też: Wystartowały spotkania projektu „Mama idzie do pracy"
- Projekt kładzie nacisk na zastosowanie zindywidualizowanych form wsparcia. W tym jest jego wielka wartość - podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.
Organizatorzy zachęcają do kontaktu również pracodawców, którzy zechcą zatrudnić uczestników „Całej Naprzód II”. W zamian proponują wsparcie dotyczące zatrudnienia subsydiowanego - pracodawca uzyska refundację kosztów wynagrodzenia pracowników, w okresie nawet do 12 miesięcy.
Partnerami gdańskiego MOPR w realizacji są gminy: Suchy Dąb i Pszczółki. Projekt potrwa do końca czerwca 2021 roku i jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

KOMENTARZE (0)