Rusza konkurs na prezesa i dyrektora finansowego PKP PLK

Rada nadzorcza spółki PKP Polskie Linie Kolejowe wszczęła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa oraz członka zarządu - dyrektora ds. finansowych i ekonomicznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rusza konkurs na prezesa i dyrektora finansowego PKP PLK

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

14 sty 2016 9:21


Złożone oferty zostaną otwarte w dniu 28 stycznia 2016 r. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi warunki formalne określone w ogłoszeniu zostaną przeprowadzone od 8 lutego 2016 r. do 26 lutego 2016 r. - podała spółka.

Kandydat na prezesa powinien spełniać m.in. następujące kryteria: wykształcenie wyższe; co najmniej 10-letni staż pracy, w tym: 5-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym, przy czym nie krótsze niż 3-letnie udokumentowane doświadczenie na stanowisku kierowniczym obejmującym swoim zakresem zarządzanie podmiotami gospodarczymi lub dużymi jednostkami organizacyjnymi podmiotów gospodarczych; znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym komunikowanie się, czytamy w ogłoszeniu.

Kandydat na dyrektora ds. finansowych i ekonomicznych powinien spełniać m.in. następujące kryteria: wykształcenie wyższe (kierunkowe); dodatkowym atutem będzie wykształcenie podyplomowe z zakresu finansów, prawa lub zarządzania; co najmniej 8-letni staż pracy, przy czym nie krótsze niż 5-letnie udokumentowane doświadczenie na stanowisku kierowniczym obejmującym swoim zakresem obowiązki zarządzania finansami w dużych podmiotach gospodarczych.

Pod koniec grudnia ub.r. rada nadzorcza spółki PKP Polskie Linie Kolejowe powołała Antoniego Jasińskiego do pełnienia obowiązków prezesa na okres trzech miesięcy i zapowiedziała przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa i dyrektora ds. finansowych.

PKP Polskie Linie Kolejowe jest zarządcą narodowej sieci kolejowej, odpowiedzialnym m.in. za układanie rozkładu jazdy dla pociągów pasażerskich, towarowych oraz specjalnych, bezpieczeństwo, utrzymanie infrastruktury i prowadzenie ruchu pociągów. W Polsce jest ponad 18,5 tys. km linii kolejowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jan 2016-01-14 15:05:12

po co konkurs jak wiadomo z góry kto to będzie.Trzeba było zacząć od rozbicia rady,całego zarządu,a potem brać się za konkursy i wtedy można by przypuszczać ze z tych konkursów coś będzie,zaając życie powołany zostanie jakiś laik co o koleii wie tyle co może przejechał się pociągiem