Rozpoczęły się Akademickie Targi Pracy

Ponad stu wystawców - firm i instytucji - bierze udział w tegorocznych Akademickich Targach Pracy, które rozpoczęły się w środę w Łodzi - poinformowali organizatorzy targów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rozpoczęły się Akademickie Targi Pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 kwi 2014 11:33


Łódź to jedno z największych miast akademickich w Polsce. Działają tu zarówno uczelnie państwowe i prywatne, w których - jak się szacuje - uczy się ok. 80-90 tys. osób.

Ideą targów jest umożliwienie studentom i absolwentom nawiązania kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Podobnie jak przed laty, tak i w tym roku na targach pokazują się firmy reprezentujące m.in. branżę finansową, elektroniczną, logistyczną czy IT. W 2012 roku po raz pierwszy do organizacji ATP przyłączył się Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Dzięki temu na targach pojawiły się przedsiębiorstwa z branży medycznej i z nią związane - szpitale, apteki, firmy farmaceutyczne.

Tradycją targów są bezpłatne szkolenia dla studentów. W tym roku dotyczą one m.in. przepisów prawnych związanych z zatrudnieniem, zasad skutecznego porozumiewania się, czy wystąpień publicznych.

W ramach targów ich organizatorzy zapraszają wszystkich studentów łódzkich uczelni do udziału w konkursie na oprawę graficzną przyszłorocznych Akademickich Targów Pracy.

Organizatorami targów są m.in. łódzki magistrat i Politechnika Łódzka. W ubiegłym roku imprezę odwiedziło prawie 17 tys. osób.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.