PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rosną problemy ze znalezieniem pracowników. Najgorsza sytuacja w handlu i finansach

  • Autor: KDS
  • 12 lip 2017 13:27

Najnowszy raport portalu Pracuj.pl nie pozostawia złudzeń. Mamy do czynienia z rynkiem pracownika.  W II kwartale 2017 na portalu Pracuj.pl opublikowano 136 057 ofert pracy. Było to o 4% więcej ogłoszeń o pracę niż w analogicznym czasie w 2016 r. Najwięcej ofert pochodziło z branż finanse i handel.

Rosną problemy ze znalezieniem pracowników. Najgorsza sytuacja w handlu i finansach
W II kwartale 2017 najwięcej ofert pochodziło z branży handel i finanse (fot. pixabay.com)
REKLAMA

• Pod względem wzrostu liczby ofert pracy rok do roku, na pierwszym miejscu znalazło się województwo mazowieckie - 12% wynikiem. 

• Najwięcej ofert dotyczyło specjalistów z zakresy finansów i handlu. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Pracuj.pl odnotowała też widoczny wzrost zainteresowania w budownictwie oraz nieruchomościach. 

- Za nami kolejny kwartał wzrostów na rynku pracy. Nie były one tak spektakularne, jak w pierwszym kwartale tego roku, jednak jak wynika z naszych danych, rynek wciąż przejawia potencjał wzrostu - mówi Przemysław Gacek, prezesa zarządu Grupy Pracuj.

W których regionach firmy szukają rąk do pracy? 

Firmy z województwa mazowieckiego w II kwartale 2017 roku najczęściej poszukiwały rąk do pracy. Jak wynika z raportu Pracuj.pl zamieściły blisko jedną piątą wszystkich ogłoszeń. Co ważne, liczba zamieszczonych przez nich ogłoszeń o pracę wzrosła o 12,16% w ujęciu rok do roku. Na drugim miejscu pod względem liczby ofert pracy znalazło województwo dolnośląskie, pochodziło z niego co dziesiąte ogłoszenie. Na kolejnych miejscach uplasowały się województwa: małopolskie, śląskie i wielkopolskie.

źródło: materiały Pracuj.pl
źródło: materiały Pracuj.pl

Poza Mazowszem, największe wzrosty zapotrzebowania na pracowników odnotowano również w woj. podkarpackim, opolskim, dolnośląskim. Zaś niewielkie spadki, nie przekraczające 4% miały miejsce w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, małopolskim oraz świętokrzyskim.

Jakie firmy poszukiwały pracowników? 

Duże i średnie firmy, to one zamieściły w II kwartale 2017 roku najwięcej ogłoszeń. A dokładniej, co trzecie ogłoszenie pochodziło z dużych firm (zatrudniających powyżej 251 pracowników), które łącznie publikowały 42 479 ofert pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Rosną problemy ze znalezieniem pracowników. Najgorsza sytuacja w handlu i finansach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Greebo 2017-07-12 18:39:37

    Zacznijmy od tego, że w tym kraju ci co mają problemy ze znalezieniem pracownika: a) konstruują ofertę tak aby nie znaleźć pracownika - obywatela Polski, tylko Ukra na pobyt czasowy, którego można do cna wykorzystać, b) szukają frajera, który będzie zapieprzać za pół darmo. Poważne firmy, z które chcą uczciwie płacić, nie mają problemów z obsadzeniem wolnych wakatów. Widzę to choćby u siebie, w firmie której obecnie pracuję. W poprzedniej było podobnie.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA