PARTNERZY PORTALU

Szef MSWiA i SOP przeprosili za ulotkę z wizerunkiem nieżyjących funkcjonariuszy

  • Autor: PAP/bad
  • 4 lip 2018 9:31

Służba Ochrony Państwa, a także szef MSWiA Joachim Brudziński przeprosili za ulotkę zachęcającą do wstąpienia do SOP, przedstawiającą m.in. b. oficera BOR kpt. Pawła Janeczka i b. szefa BBN Aleksandra Szczygłę, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej w 2010 r.

Szef MSWiA i SOP przeprosili za ulotkę z wizerunkiem nieżyjących funkcjonariuszy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Na zdjęcie umieszczone na ulotce promującej SOP zwróciła uwagę Joanna Racewicz, żona jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej, kpt. Pawła Janeczka, ps. "Janosik", oficera Biura Ochrony Rządu. - Sądziłam, że niewiele rzeczy jest mnie w stanie zdziwić. Aż do chwili, gdy zobaczyłam ulotkę nowej formacji. W tej roli zdjęcie z Afganistanu, 2009 - napisała we wtorek na jednym z portali społecznościowych.

Jak opisywała Racewicz, fotografia na ulotce przedstawia kpt. Janeczka, a także byłego szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksandra Szczygłę, który również zginął w Smoleńsku w 2010 r. - Zachęcać do wstąpienia do służby, używając (bezprawnie) wizerunków ludzi, którzy na służbie zginęli? Panie Komendancie (SOP), generale Tomaszu Miłkowski- nie zechciał Pan odpisać na list, więc pytam w tak zwanej "przestrzeni publicznej": to niewiedza? niefrasobliwość? ignorancja? czy niechlujstwo? Chyba że ma Pan swoją wersję - napisała Racewicz.

SOP przeprosiła ze zaistniałą sytuację we wtorek wieczorem na Twitterze. - Służba Ochrony Państwa przeprasza za urażenie uczuć Rodzin i Bliskich osób, których wizerunek został wykorzystany na ulotkach promujących formację. Decyzją Komendanta SOP ulotka została natychmiast wycofana i nie będzie nigdzie rozpowszechniana - oświadczono.

W kolejnym wpisie zapewniono, że ta sprawa zostanie szczegółowo wyjaśniona. - Dołożymy wszelkich starań, aby wyciągnięte wnioski i ewentualne konsekwencje służbowe uchroniły nas przed popełnieniem podobnego błędu w przyszłości - dodano.

Do tej sytuacji w środę rano odniósł się także szef MSWiA. - Jako minister nadzorujący SOP również przyłączam się do tych przeprosin - napisał na Twitterze.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szef MSWiA i SOP przeprosili za ulotkę z wizerunkiem nieżyjących funkcjonariuszy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA