Rekrutacje: Ruszył pierwszy w Polsce portal płatnych poleceń pracowników

Wykorzystanie mechanizmów społecznościowych w procesie odnajdywania i rekrutowania potencjalnych pracowników - to założenie pierwszego w Polsce portalu płatnych poleceń kandydatów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rekrutacje: Ruszył pierwszy w Polsce portal płatnych poleceń pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 kwi 2015 14:22


Według informacji przedstawicieli portalu ShareHire, zaprezentowanych podczas łódzkiego CROWDparty, społecznościowy model platformy najpełniej wyraża się właśnie w systemie płatnych poleceń. Aby zarekomendować kandydata do pracy, wystarczy przekazać mu unikalny link wygenerowany na stronie oferty. Można tego dokonać poprzez mejl, komunikator internetowy czy media społecznościowe - zupełnie tak, jak postępuje się, chcąc udostępnić komuś link do np. ciekawego artykułu, zabawnego zdjęcia itp. ShareHire deklaruje, że na portalu będą pojawiać się jedynie wartościowe oferty - oferujące atrakcyjne wynagrodzenie i umowę o pracę.

"Kluczowym dla udanego procesu rekrutacyjnego jest dotarcie do właściwych kandydatów. Dlatego koncentrujemy się na projektowaniu starannie zaprojektowanie kampanii informacyjnych, tak by dotrzeć do osób i środowisk, które z największym prawdopodobieństwem będą mogły odpowiedzieć na ogłoszenie pracodawcy lub pomóc w znalezieniu najlepszych pracowników - blogerów, grup w mediach społecznościowych" - wyjaśnia Marcin Giełzak, community manager w ShareHire.

Jeśli proces rekrutacyjny zakończy się zatrudnieniem kandydata, dla polecającego przewidziana jest nagroda. Jej wysokość ustala pracodawca zamieszczający ogłoszenie. Na przykład: 1500 zł nagrody oznacza, że taka kwota zostanie przelana na konto polecającego po zatrudnieniu kandydata. By chronić interes pracodawcy, ShareHire przewiduje możliwość odroczenia wypłaty części nagrody na czas okresu próbnego.

"ShareHire wyróżnia zwłaszcza wysoki stopień preselekcji kandydatów. Szukamy przede wszystkim wykwalifikowanych specjalistów w swojej dziedzinie. Przyświeca nam także cel zbudowania społeczności rekomendujących i poleconych, których miejscem spotkania będzie platforma ShareHire" - dodaje Giełzak.

Co ciekawe, polecający ma szansę pomóc nie tylko osobie, którą rekomenduje. Zamiast otrzymania korzyści finansowej, w zamian na polecenie, może on przekazać nagrodę - w części lub całości - na cele związane z wyrównywaniem szans na rynku pracy realizowane przez fundację współpracującą z ShareHire.

ShareHire nawiązało dotąd współpracę z firmami: mBank, Smart Bank i Top Secret.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.