Rekrutacja personelu na statkach. Rośnie pozycja polskich menedżerów

Ship management, czyli zarządzanie statkami, to stosunkowo młoda branża w Polsce, ale już teraz rośnie pozycja polskich menedżerów, którzy zarządzają flotami w imieniu właścicieli statków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rekrutacja personelu na statkach. Rośnie pozycja polskich menedżerów

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl

26 lis 2015 11:04


Trend zlecania firmom zewnętrznym takich kwestii jak rekrutowanie personelu na statkach czy zarządzanie finansami i zakupami jest na świecie coraz silniejszy. Dlatego, jak podkreśla Piotr Masny, członek zarządu Polskiego Związku Zarządców Statków, trzeba głośno mówić o kompetencjach polskich menedżerów za granicą.

– Utarł się schemat, że w Polsce robi się pewne rzeczy dlatego, że jest tanio. Moim zdaniem działalność ship management rozwija się w Polsce dlatego, że mamy dostęp do ludzi, którzy się znają na tej pracy, a których jest coraz trudniej znaleźć w krajach, gdzie tradycyjnie ta działalność była prowadzona – wyjaśnia Masny.

Zadaniem powstałego w styczniu tego roku Polskiego Związku Zarzadców Statków, który zrzesza firmy zarządzające 190 statkami, jest m.in. uświadamianie władz lokalnych, jak i państwowych, że jest to działalność, którą naprawdę warto i z powodzeniem można w Polsce rozwijać. Dlaczego?

- Działalność spółek z branży ship managementu ma szeroki wpływ na otoczenie społeczno-gospodarcze. Sektor tworzy istotne źródło przychodów dla hoteli, firm transportowych, linii lotniczych czy ośrodków szkoleniowych, w których kształcą się marynarze. Jest to również stabilne miejsce pracy - wyjaśnia Masny. – Zatrudniamy ludzi, marynarzy, wynajmujemy biura, wynajmujemy hotele, prowadzimy szkolenia – podkreśla.

Podstawowym zadaniem PZZS jest reprezentowanie interesów członków zajmujących się zarządem technicznym, załogowym oraz zarządzaniem ryzykiem na statkach należących do zagranicznych właścicieli i armatorów. Długofalowym i docelowym założeniem PZZS jest stworzenie Pomerania Ship Management Center.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.