PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Rekrutacja online. Bez tego narzędzia rekruterzy nie wyobrażają sobie pracy

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 13 sie 2020 11:10

W czasie, kiedy rekrutacja online staje się powszechna, rekruterzy wskazują na znaczenie systemów ATS. - Zdecydowanie ułatwiają pracę szczególnie dzięki możliwości nadzorowania całego procesu od dodania ogłoszenia, poprzez zbiór i selekcję aplikacji, kontakt z menedżerami oraz z kandydatem - przyznaje Lilianna Mikołajczyk-Piętka, specjalista ds. personalnych w Grupie Raben.

Rekrutacja online. Bez tego narzędzia rekruterzy nie wyobrażają sobie pracy
Zyski płynące z wykorzystania systemu do zarządzania rekrutacjami czerpią nie tylko rekrutujący. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • eRecruiter - dostawca platformy do zarządzania rekrutacjami - sprawdził efektywności rekrutacji wśród profesjonalistów odpowiedzialnych za pozyskiwanie i zatrudnianie nowych pracowników.
  • Raport „Efektywność rekrutacji” pokazał, że czas pandemii i lockdownu skutecznie przeniósł większość prowadzonych procesów rekrutacyjnych do internetu.
  • Co więcej, szczególną rolę zaczęły odgrywać technologie wspierające rekrutację. W czasie, kiedy coraz głośniej mówi się o drugiej fali zachorowań, warto mieć na uwadze taką wiedzę.

Z danych zamieszczonych w raporcie „Efektywność rekrutacji” wynika, że jeszcze przed pandemią aż 90 proc. ankietowanych rekruterów korzystało z systemów typu ATS (applicant tracking systems), by poprawić efektywność prowadzonych działań. Aż 84 proc. z nich zadeklarowało, że odczułoby bardzo dotkliwie brak dostępu do takiego systemu. Jak twierdzą respondenci, systemy te wspierają nie tylko procesy rekrutacyjne, ale również funkcjonowanie wielu obszarów w organizacji.

Przygotowani na drugie uderzenie

Obecnie rekruterzy mają przed sobą spore wyzwanie do pokonania. Bowiem z jednej strony powrót dynamiki rynku pracy sprzed czasu pandemii – czyli większa liczba szukających zatrudnienia kandydatów oraz aktualnych ofert pracy - skutkuje wieloma otwartymi procesami rekrutacyjnymi. Z drugiej – wciąż obowiązujący reżim sanitarny narzuca istotne ograniczenia w sposobie prowadzenia rekrutacji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodatkowo organizacje i pracodawcy szukają sposobów na redukcję kosztów, a także optymalizację procesów. Wszystkie te czynniki sprawiają, że rekruterzy chętniej i częściej korzystają z rozwiązań technologicznych, które podniosą efektywność ich pracy.

Czytaj więcej: Jak sprawdzić kwalifikacje online? Pomoże intranetowa platforma

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rekrutacja online. Bez tego narzędzia rekruterzy nie wyobrażają sobie pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA