×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rekrutacja, narzędzia rekrutacyjne: Oto najczęściej stosowane narzędzia rekrutacyjne w Polsce

  • Bartosz Dyląg
    bad
  • 17 paź 2017 20:58

W zależności od specjalizacji pracodawcy wykorzystują różne narzędzia rekrutacyjne, m.in. publikację ogłoszenia o pracę oraz metodę direct search.

Rekrutacja, narzędzia rekrutacyjne: Oto najczęściej stosowane narzędzia rekrutacyjne w Polsce
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• W III kwartale poszukiwani byli najczęściej specjaliści z obszarów IT, ekonomia/finanse, sprzedaż oraz inżynieria i produkcja.

• Najwięcej pracowników poszukiwanych jest w dużych ośrodkach miejskich i aglomeracjach.

• Najwięcej bezpośrednich wiadomości za pomocą wyszukiwarki kandydatów na GoldenLine otrzymali kandydaci pomiędzy 27. a 35. rokiem życia.

 

W III kwartale 2017 r. za pośrednictwem wyszukiwarki kandydatów na GoldenLine wiadomość od rekruterów otrzymało 128 770 osób, a dodatkowo pracodawcy opublikowali w serwisie prawie 30 tys. ogłoszeń o pracę.

Direct search odpowiedzią na rekrutacje osób z IT

Jak wynika z analiz GoldenLine, metoda direct search, która pozwala na bezpośrednie zaproszenie potencjalnych kandydatów do procesu rekrutacji, jest najczęściej wykorzystywaną w naborze specjalistów IT. W III kwartale 2017 r. wśród 128 7700 osób, które otrzymały bezpośrednią wiadomość od rekrutera za pomocą wyszukiwarki kandydatów, 16% miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT - rozwój oprogramowania.

Oferty pracy częściej wykorzystywane są do poszukiwania innych specjalistów. W przypadku opublikowanych ogłoszeń o pracę na GoldenLine tylko 7% z 29 694 ofert pracy zostało skierowanych do osób o specjalizacji IT.

Rekruterzy, którzy poszukiwali kandydatów ze specjalizacją sprzedaż oraz obsługa klienta w III kwartale 2017 r., korzystali zarówno z ogłoszeń o pracę, jak i z metody direct search za pomocą wyszukiwarki kandydatów. Jak wynika z analiz GoldenLine, 10% osób, które otrzymały bezpośrednią wiadomość od rekrutera, miało zaznaczone specjalizację sprzedaż, a 9% - obsługa klienta.

Zarazem 14% z 29 694 ofert pracy zamieszczonych w serwisie GoldenLine.pl skierowano do osób o specjalizacji sprzedaż oraz 11% - do osób o specjalizacji obsługa klienta.

Jak wynika z analiz GoldenLine, 11% osób, które otrzymały bezpośrednią wiadomość od rekrutera poprzez wyszukiwarkę kandydatów na GoldenLine, miało na swoim profilu zaznaczoną specjalizację ekonomia/finanse.

Pracodawcy korzystali również z narzędzia rekrutacyjnego, jakim są ogłoszenia o pracę. W III kwartale 2017 r. 8% ze wszystkich ofert opublikowanych na GoldenLine dedykowanych było kandydatom ze specjalizacją ekonomia/finanse.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rekrutacja, narzędzia rekrutacyjne: Oto najczęściej stosowane narzędzia rekrutacyjne w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA