Rekrutacja, IT: Ten zawód to nie tylko wysokie wynagrodzenie

Niezależnie od tego, czy spełnieniem twoich marzeń jest porsche, mieszkanie na karaibskiej plaży, cuda techniki na wyciągnięcie ręki, czy po prostu spanie do południa i bycie swoim własnym szefem, wiemy, co powinieneś zrobić.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rekrutacja, IT: Ten zawód to nie tylko wysokie wynagrodzenie

PODZIEL SIĘ


Autor: bad

7 gru 2017 16:57


• Spośród 25 najlepiej opłacanych zawodów w Stanach Zjednoczonych aż siedem jest ściśle związana z branżą IT

• Branża jest atrakcyjna, a decydują o tym nie tylko godziwe zarobki.

• Oto siedem powodów, dla których najlepiej być programistą.

 

1. Naprawdę zarabiasz

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają… jednak wszyscy wolą je mieć niż nie mieć. Według raportu Business Insidera z 2017 roku spośród 25 najlepiej opłacanych zawodów w Stanach Zjednoczonych, aż siedem jest ściśle związana z branżą IT. Na tegorocznej liście najbogatszych ludzi świata magazynu Forbes w pierwszej dziesiątce znalazło się aż czterech miliarderów-programistów: Bill Gates, Jeff Bezos, Mark Zuckerberg, Larry Ellison. 

2. Praca z dowolnego miejsca na Ziemi

Marzysz o dalekich podróżach i nieodkrytych lądach? A może przeciwnie - uwielbiasz siedzieć w domu i najchętniej tam spędzałbyś większość czasu? Niezależnie od tego, która wersja  jest ci bliższa, praca  programisty spełni twoje oczekiwania.

Czytaj też: Branża IT: wyższa rotacja pracowników, mniejsza absencja i brak nadgodzin

To jeden z niewielu zawodów, który z powodzeniem można wykonywać zdalnie, czy to będąc na etacie w konkretnej firmie, czy jako freelancer. Komunikatory i narzędzia  dedykowane do pracy zespołowej umożliwiają prowadzenie projektów z osobami na różnych półkulach naszego pięknego globu.

3. Dla sów i skowronków

Będąc programistą sam ustalasz sobie godziny pracy. Zazwyczaj przychodzi ci się zmierzyć z konkretnym problemem, który musisz  rozwiązać, ale czas, w jakim to zrobisz, zależy od ciebie. Jesteś zwolniony z „podbijania karty”.

- Co prawda programiści często spędzają przed monitorem więcej czasu niż obliguje ich umowa, ale powód jest banalny – ta praca ich naprawdę wciąga. I choć trudno to sobie  wyobrazić, nie mając wcześniej do czynienia z kodem… im głębiej  wchodzisz w jego tajniki, tym bardziej cię interesuje - tłumaczy Jacek Tchórzewski, założyciel największej w Polsce Szkoły Programowania Coders Lab.

4. Praca z pasją

Kochasz zwierzęta? Interesujesz się sztuką, handlem, inżynierią? Chcesz pracować w branży medycznej lub bankowości? W związku z cyfryzacją wszystkich sfer życia, programiści mogą realizować się w dowolnej  dziedzinie związanej ze swoimi zainteresowaniami. Każda instytucja prędzej czy później potrzebuje fachowca od aplikacji lub programowania.  

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

M 2017-12-08 13:16:26

Głównym plusem pracy w IT jest elastyczność. Czy ktoś powie programiście, że ma wstawać na 8 i chodzić pod krawatem? Nie, są na tyle cenni, że pracują, kiedy chcą i jak chcą. Tym bardziej dziwi, że wciąż jest w tej branży tak mało kobiet. Po pierwsze, ta praca dałaby im poczucie bezpieczeństwa finansowego, a po drugie mogłyby ją spokojnie pogodzić z wychowaniem dziecka. Dlatego ten artykuł, a szczególnie ostatni punkt, powinien mieć raczej wydźwięk „kobiety pracujcie w IT”, a nie „kobiety znajdźcie sobie faceta pracującego w IT”. No, ale programów, które mają kobiety zachęcić do studiowania informatyki jest coraz to więcej, m.in. „Dziewczyny studiujcie informatykę!” WSEI albo ”IT for SHE” Fundacji Perspektywy. Za kilka lat okaże się, czy były trafione.