×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rekrutacja i motywacja: Prognozy dla rynku pracy na 2018 rok

  • Bartosz Dyląg
    bad
  • 4 sty 2018 13:06

Prognozy na 2018 rok jasno pokazują – powstaje coraz więcej nowych miejsc pracy, a co się z tym wiąże, wyścig o dobrego pracownika trwa. Dobra passa pracowników niestety nie będzie trwała wiecznie. Prawdopodobnie już koniec roku 2019 przyniesie zmiany na korzyść pracodawców.

Rekrutacja i motywacja: Prognozy dla rynku pracy na 2018 rok
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Firma to ludzie, a firma, która osiąga duże sukcesy, to dobry i zgrany zespół specjalistów.

• Stworzenie lojalnego, zaangażowanego w życie firmy zespołu, to dla pracodawców z każdym rokiem coraz większe wyzwanie

• Powód? Zrekrutowanie odpowiednich osób na właściwe stanowiska to połowa sukcesu, drugą jest zaoferowanie konkurencyjnych warunków zatrudnienia, by chcieli zostać w strukturach firmy na dłużej.

 

Polska gospodarka rozwija się dynamicznie. Eksperci prognozują, że w 2018 roku bezrobocie spadnie poniżej 6%. Dodatkowo w wyniku nowych inwestycji polskich i zagranicznych przedsiębiorców, także w ramach programów unijnych, powstaną nowe miejsca pracy. Rosnące zapotrzebowanie na specjalistów sprawia, iż pracodawcy powinni być czujni wobec zachodzących na rynku pracy zmian, a także wobec poziomu zadowolenia swoich pracowników, by w odpowiednim czasie zareagować i zatrzymać ich w firmie.

Po pierwsze rekrutacja

Konkurencja na rynku pracy sprawia, iż powszechnie stosowane metody rekrutacji, tj. umieszczenie ogłoszenia na portalu czy firmowej stronie internetowej to za mało, by znaleźć wartościowego pracownika.

Czytaj też: Raport płacowy 2018. Zatrudnienie w górę, ale o pracowników niełatwo

Firmy, chcąc z powodzeniem zakończyć proces rekrutacji, aby nie pogubić się w gąszczu stosowanych metod, powinny korzystać z systemów typu HRM oraz regularnie analizować skuteczność poszczególnych metod rekrutacji. Rozwijać się będą także wszelkie aplikacje i portale wspomagające poszukiwanie kandydatów.

- Ogólnopolskie portale wyczuły koniunkturę i już zapowiedziały wzrost cen ogłoszeń o pracę. Jednak one same już nie wystarczą, aby pozyskać odpowiednich kandydatów. Wiele przedsiębiorstw zwraca się o pomoc do firm rekrutacyjnych. Te zwykle uzależniają swoje wynagrodzenie od poziomu uposażenia rekomendowanych osób. W związku z rynkiem pracownika oczekiwania chętnych do pracy są wyższe niż przed rokiem, stąd koszty znalezienia etatowca za pośrednictwem odpowiedniej agencji także wzrosną - mówi Natalia Bogdan, właścicielka agencji rekrutacyjnej Jobhouse.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rekrutacja i motywacja: Prognozy dla rynku pracy na 2018 rok

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA