×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rekordowy wysyp ofert pracy. Zobaczcie, jakich pracowników i gdzie szukano najczęściej

  • jk
  • Opublikowano: 23 sty 2023 13:45

1 103 000 – tyle ofert zamieszczono w portalu Pracuj.pl w 2022 roku. Po raz pierwszy w historii liczba ogłoszeń przekroczyła milion. Najczęściej szukano ekspertów IT, sprzedawców oraz pracowników fizycznych.

Rekordowy wysyp ofert pracy. Zobaczcie, jakich pracowników i gdzie szukano najczęściej
W 2022 roku w Pracuj.pl zamieszczono rekordową liczbę ofert zatrudnienia (Fot. Anastasiya Leskova/Unsplash)
REKLAMA
  • Aktywność firm w obszarze rekrutacji była widoczna szczególnie w I i II kwartale, gdy opublikowano łącznie blisko 600 tys. ofert – wynika z danych Pracuj.pl.
  • W zestawieniu specjalizacji najczęściej poszukiwanych przez pracodawców na czele rankingu uplasowali się eksperci ds. IT. To do nich kierowano w minionym roku aż 25 proc. ogłoszeń w serwisie Pracuj.pl, czyli blisko 280 tysięcy.
  • Na kolejnej pozycji z niewielką stratą w stosunku do lidera znaleźli się specjaliści ds. sprzedaży, a na trzecim miejscu uplasowali się pracownicy fizyczni.

W 2022 roku w Pracuj.pl zamieszczono rekordową liczbę ofert zatrudnienia. Jak podają analitycy serwisu, pracodawcy opublikowali w tym czasie 1,1 mln ogłoszeń – czyli o 13 proc. więcej niż rok wcześniej. Aktywność firm w obszarze rekrutacji była widoczna szczególnie w I i II kwartale, gdy opublikowano łącznie blisko 600 tys. ofert.

Jednocześnie eksperci zaznaczają, że wydarzenia geopolityczne i gospodarcze nie pozostawały bez wpływu na postawy pracodawców. W III kwartale 2022 roku zaobserwować można było ustabilizowanie się liczby ofert w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej. Natomiast w IV kwartale 2022 roku widoczne były umiarkowane spadki w aktywności rekrutacyjnej firm rok do roku. Należy jednak pamiętać, że nawet w tej sytuacji okres między październikiem i grudniem przyniósł drugi najwyższy wynik dla IV kwartału w całej historii portalu. Przykładowo w IV kwartale 2020 roku pracodawcy zamieścili blisko 151 tys. ofert – o ponad 1/3 mniej niż w IV kwartale 2022 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rekordowy wysyp ofert pracy. Zobaczcie, jakich pracowników i gdzie szukano najczęściej
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA