Rekordowo długie bezrobocie. Ćwierć wieku bez pracy

Pani Krystyna z okolic Warszawy zarejestrowała się w Urzędzie Pracy jako bezrobotna w 1990 r. Od tamtej pory nic się nie zmieniło.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rekordowo długie bezrobocie. Ćwierć wieku bez pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

2 kwi 2013 14:24


Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", urzędy pracy prowadzą ewidencję osób bezrobotnych od 1 styczna 1990 r. Najstarsi stażem są więc klientami pośredniaków ponad 23 lata. Przeważnie już wcześniej nie pracowali, ale oficjalnych statystyk wtedy nie prowadzono.

- Mamy dwie osoby zarejestrowanie w naszym urzędzie nieprzerwanie od mniej więcej 23 lat - informuje "DGP" Tadeusz Piętowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szydłowcu.

W Szydłowcu mieszka również pani Krystyna. Ma żal, że przez tak długi czas nie dostała szansy udziału w żadnych formach aktywizacji, a ze strony urzędników doznawała licznych nieprzyjemności.

- W opinii wielu urzędników, polityków czy przedsiębiorców bezrobotny to leń, któremu nie chce się pracować, a zależy mu tylko na wyłudzeniu świadczeń socjalnych. To krzywdzące - mówi.

Dyrektor Piętowski kuriozalny przypadek bezrobotnej pani Krystyny tłumaczy tak: - Na 6,2 tys. bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie w ubiegłym roku otrzymaliśmy 99 ofert pracy. Rzeczoną bezrobotną w ciągu ostatnich 3 lat raz skierowaliśmy do pracy przy robotach publicznych. Niestety, pracodawca odmówił przyjęcia tej pani.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.