PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Rekordowa kwota na aktywizację młodych bezrobotnych

  • Aneta Kaczmarek
    AKC
  • 24 lis 2019 16:24

Ponad 27,7 miliona złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego na aktywizację młodych bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędzie Pracy. Projekt ruszy w styczniu, jest dedykowany młodym ludziom w wieku 18-29 lat także z niepełnosprawnościami, a w założeniach ma objąć 1 384 osoby. Na koniec października w łódzkim PUP było zarejestrowanych ponad 2,3 tys. osób bezrobotnych z tej grupy wiekowej.

Rekordowa kwota na aktywizację młodych bezrobotnych
Adobe Stock
REKLAMA

- Środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, staże, bony na zasiedlenie, doposażenie albo wyposażenie stanowiska pracy i oczywiście pośrednictwo i fachowe doradztwo zawodowe będzie oferowane uczestnikom tego projektu - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Jestem przekonana, że zainteresowanie udziałem w nim będzie duże, dlatego zachęcam młodych ludzi, aby już zaczęli szykować pomysły na mniejszy lub większy biznes i w styczniu zgłosili się po wsparcie.

Zdaniem Piotra Borsa, dyrektora Biura Promocji Zatrudnienia łódzkiego magistratu ten projekt jest dużym sukcesem Urzędu Pracy oraz miasta Łodzi, bo zarówno dedykowane mu środki jak i liczba uczestników dają duże szanse na kolejny spadek bezrobocia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Są pieniądze na działania w obszarze edukacji i rynku pracy

- Biorąc pod uwagę, że Urząd Pracy ma jeszcze środki z innych źródeł na aktywizację młodych ludzi można śmiało powiedzieć, że w ciągu dwóch lat młodzież powinna zniknąć z rejestrów osób bezrobotnych - dodał Bors. - Oczywiście pod warunkiem, że wszyscy będą chcieli i umieli skorzystać z naszej oferty. 

Krzysztof Barański, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, które będzie realizował ten projekt podkreślił, że Urząd oferuje obecnie wsparcie na rozpoczęcie pracy „na swoim” w sposób maksymalnie odformalizowany i prosty. I co ważniejsze właśnie ta forma wsparcia cieszy się największym zainteresowaniem.

Czytaj też: Problem z brakiem pracowników będzie jeszcze większy

- Ponad 80 procent beneficjentów tych pieniędzy, bo zrealizowaliśmy już cztery podobne projekty, nie wróciła do naszych rejestrów. A jadąc przez miasto mijam po drodze mniejsze i większe firmy, które otworzyli, z sukcesem rozkręcili a teraz zatrudniają innych przyczyniając się do zmniejszania bezrobocia - dodał dyrektor Barański. - Ten projekt to także doskonała promocja przedsiębiorczości, a młodym nie brakuje pomysłów ani zapału. Potrzebują tylko pieniędzy na start i wsparcia merytorycznego, ale nasi specjaliści na pewno pomogą.

Wcześniejsze projekty adresowane do młodych ludzi opiewały na mniejsze kwoty, ale dzięki nim liczba młodych bezrobotnych sukcesywnie maleje.

Stopa bezrobocia w Łodzi to obecnie 4,9 proc. a w liczbach bezwzględnych 17 140 osób.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rekordowa kwota na aktywizację młodych bezrobotnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA