PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Randstad zapewni nocleg i pracę uciekinierom z Ukrainy

1500 osób, które szukają schronienia w Polsce, znajdzie zatrudnienie dzięki Randstad Polska i współpracującym pracodawcom. Spółka zaoferuje również wsparcie materialne, pokrywając koszty zakwaterowania, opieki nad dziećmi czy podnoszenia kwalifikacji.

  • KDS
  • 15 mar 2022 10:02
Randstad zapewni nocleg i pracę uciekinierom z Ukrainy
Ewakuacja mieszkańców Kijowa po zbombardowaniu przez Rosję osiedli mieszkalnych (fot. PAP/DSNS)
REKLAMA
  • Sytuacja w Ukrainie zmusiła bardzo wiele osób do opuszczenia kraju. Istotna część z nich wciąż potrzebuje zakwaterowania, jedzenia czy leków.
  • Jak podaje Straż Graniczna, od 24 lutego do Polski przyjechało 1,83 mln osób. Wielu z nich szuka również pracy. Jak mówią, nie chcą czekać bezczynnie aż coś się zmieni. Wolą działać.
  • Takie osoby będą mogły liczyć na wsparcie Randstad Polska, Spółka poinformowała, że wraz z partnerami zorganizuje miejsca pracy dla 1500 Ukraińców.

- Teraz najpilniejsze jest wsparcie humanitarne, ale w dalszej perspektywie konieczne stanie się zapewnienie zatrudnienia osobom, które zostały zmuszone szukać w Polsce schronienia. Tym bardziej, że trafia już do nas coraz więcej osób potrzebujących wsparcia zawodowego - mówi Henri Viswat, dyrektor zarządzający Randstad Polska. 

Zarząd firmy zdecydował, że wszystkie zyski firmy związane z zatrudnieniem obywateli Ukrainy, którzy znaleźli w Polsce schronienie przed wojną, zostaną przeznaczone na pomoc osobom dotkniętym tą sytuacją. Dodatkowo, każda osoba zatrudniona w ramach uruchomionego przez Randstad programu wsparcia zatrudnienia 1,5 tys. obywateli Ukrainy otrzyma bezpośrednią pomoc finansową na pokrycie najpilniejszych potrzeb i kosztów związanych z zakwaterowaniem i utrzymaniem w Polsce co najmniej do końca 2022 roku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Przybywający do Polski obywatele Ukrainy to przede wszystkim kobiety, bardzo często z dziećmi. Dlatego we współpracy z naszymi partnerami chcemy zorganizować opiekę nad dziećmi zatrudnionych. Chcemy też zapewnić możliwość podnoszenia kwalifikacji pracowników, w tym naukę języka polskiego – dodaje dyrektor zarządzający.

Czytaj więcej: Polacy ruszyli do WOT. Dla przedsiębiorców może to oznaczać kłopoty

Obywatele Ukrainy, którzy poszukują w Polsce zatrudnienia, mogą skorzystać ze strony rejestracyjnej: https://www.randstad.pl/ua/dla-pracownika/zloz-cv/.

Jednocześnie agencja zatrudnienia Randstad jest otwarta na zgłoszenia partnerów – organizacji pozarządowych i fundacji, specjalizujących się we wsparciu w zakwaterowaniu uchodźców z Ukrainy, opiece nad dziećmi i rozwoju zawodowym obcokrajowców – którzy przy udziale finansowym Randstad będą odpowiedzialni za koordynację tych obszarów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Randstad zapewni nocleg i pracę uciekinierom z Ukrainy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA