×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Radomska podstrefa ekonomiczna chce zwiększyć swój potencjał. Będą nowe miejsca pracy

  • Autor: PAP/JS
  • 2 sie 2017 15:27

50 mln zł planuje przeznaczyć Agencja Rozwoju Przemysłu na zwiększenie potencjału inwestycyjnego Podstrefy Radom Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowe projekty zakładają m.in. modernizację dawnej hali „Łucznika”, zakup kolejnych terenów i budowę nowej hali.

Radomska podstrefa ekonomiczna chce zwiększyć swój potencjał. Będą nowe miejsca pracy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Według prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu Marcina Chludzińskiego, Radom jest miastem z dużym potencjałem rozwoju gospodarczego, ale nie w pełni wykorzystanym. Dlatego ARP zdecydowała się zainwestować 50 mln zł w rozwój radomskiej podstrefy.

Pieniądze będą przeznaczone na modernizację dawnej hali Fabryki Broni "Łucznik", zakup nowych terenów inwestycyjnych w dzielnicy Wośniki oraz budowę nowej hali pod wynajem.

W ocenie prezesa ARP głównym wyzwaniem będzie teraz przygotowanie w Radomiu wystarczającej ilości gruntów inwestycyjnych. "Jeśli będziemy posiadać w tym mieście dostępne hale i tereny inwestycyjne gotowe do ulokowania inwestycji, to wydatki, które poczynimy w najbliższym czasie, będą realną inwestycją w rozwój gospodarczy i miejsca pracy" - dodał Chludziński.

Według niego działania ARP w takim mieście jak Radom są związane z polityką gospodarczą rządu i ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Zdaniem wicemarszałka Senatu Adama Bielana, dzięki nakładom finansowym na rzecz rozwoju radomskiej podstrefy TSSE uda się przyciągnąć do Radomia nowych przedsiębiorców.

"Jesteśmy w tej chwili po słowie z kilkoma dużymi inwestorami, ale podstawowym warunkiem do zainwestowania w Radomiu jest posiadanie działek uzbrojonych" - podkreślił Bielan.

Przewodniczący sejmowej Komisji Energii i Skarbu Państwa Marek Suski powiedział, że gruntów inwestycyjnych szukają u siebie także wójtowie ościennych gmin, m.in. Jedlińska i Gozdu.

"Dzięki rozwojowi Podstrefy Radom będzie można otworzyć płaszczyznę dla nowych inwestycji. Liczymy, że może to przynieść nawet około 500 nowych miejsc pracy, co - biorąc pod uwagę wysokie w regionie bezrobocie - jest niezwykle ważne" - dodał Suski.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Radomska podstrefa ekonomiczna chce zwiększyć swój potencjał. Będą nowe miejsca pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA