PwC wkracza do Gdańska. Szansa na pracę dla 50 osób

PwC zwiększa swoje zaangażowanie w Polsce, otwierając centrum kompetencyjne w Gdańsku. Na początek zatrudni 50 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PwC wkracza do Gdańska. Szansa na pracę dla 50 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 gru 2014 12:37


Nowe centrum kompetencyjne rozpocznie działalność w styczniu 2015 r. Będzie świadczyć usługi w obszarach związanych z międzynarodowymi regulacjami w sektorze finansowym. Do czerwca 2015 r. PwC planuje zatrudnić na potrzeby nowego centrum w Gdańsku około 50 młodych talentów, a w perspektywie  3-4 lat istotnie zwiększyć liczbę pracowników.

W Gdańsku od 1996 r. działa także regionalne biuro PwC, które zatrudnia 40 osób i świadczy usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i biznesowego.

Czytaj też: PwC poszukuje 300 osób do pracy. Celuje w młodych

- W 2015 roku obchodzimy 25. rocznicę powstania polskiej firmy PwC. Mamy co świętować, bo druga już inwestycja PwC związana z tworzeniem nowych miejsc pracy trafia właśnie do Polski.  O powstaniu centrum  zadecydowały kompetencje polskiego zespołu, które okazały się unikalne w skali globalnej. Dzięki temu Polska w naturalny sposób znalazła się na liście kandydatów do ulokowania tej inwestycji - mówi Adam Krasoń, prezes PwC w Polsce.

- Drugim atutem naszego rynku jest atrakcyjność dla inwestorów wynikająca z dużej liczby dobrze wykształconych ludzi i dobrej sytuacji gospodarczej. Nie bez znaczenia jest także ogromne doświadczenie Polski w inwestycjach w centra usług wspólnych oraz centra kompetencyjne, co przekłada się na zadowolenie dotychczasowych inwestorów. Także w ramach globalnej sieci PwC, bardzo pozytywne doświadczenia 25 rynków pracujących z naszym centrum w Katowicach były najlepszym dowodem,  że drugą inwestycję warto zrealizować także w Polsce – dodaje Adam Krasoń.

Czytaj też: PwC: Branża mediowa oferuje zarządom najlepsze wynagrodzenia

Gdańska inwestycja PwC będzie czwartą tego typu na świecie, podobne centra działają już w Stanach Zjednoczonych, Irlandii Północnej i Indiach. Inwestycja wspierana jest przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.