×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PulsHR_Day: Technologiczne trendy w rekrutacji zmienią pracę HR-owców

  • Justyna Koc
    jk
  • 8 lis 2017 6:00

Rekrutacja w mediach społecznościowych, automatyzacja procesów i wideorozmowy na stałe weszły do praktyk rekrutacyjnych. Jak bardzo zmieni to pracę HR-owców?

PulsHR_Day: Technologiczne trendy w rekrutacji zmienią pracę HR-owców
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Wpływ nowoczesnej technologii i automatyzacja procesów są coraz bardziej odczuwalne w branży HR. 

• Skuteczne firmy wiedzą, że aby spełnić oczekiwania coraz bardziej wymagających kandydatów, muszą być obecne w mediach społecznościowych.

• W działania online coraz częściej firmy angażują również pracowników – choć w tym obszarze jest jeszcze sporo do zrobienia.

• Jak bardzo automatyzacja wpłynie na pracę rekruterów i czy wyeliminuje czynnik ludzki? Będzie o tym mowa w trakcie panelu dyskusyjnego "Nowoczesna technologia w HR – ewolucja czy rewolucja?", który odbędzie się 15 listopada podczas konferencji PulsHR_Day w Katowicach. Udział jest bezpłatny, formularz rejestracji znajdziecie tutaj.

Nowoczesne technologie niewątpliwie mają wpływ na pracę HR-owca. Przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić cenny czas. Jednym z obszarów, który zmienia się pod wpływem technologii, jest rekrutacja. HR-owcy stosują technologię na przykład do wstępnego selekcjonowania nadesłanych aplikacji pod kątem zgodności z profilem poszukiwanego pracownika.

Technologie i automatyzacja mogą również poprawić doświadczenie kandydata związane z rekrutacją. Jest to szczególnie ważne w dobie rynku pracownika. To jednak nie wszystko.

- Sterowane głosowo czaty, pozyskiwanie kandydatów przy wykorzystaniu marketing automation, ocena dopasowania profili oparta o machine learning, automatyzacja w umawianiu spotkań czy video interviewing – brzmią niczym elementy fabuły filmu science fiction, ale nic bardziej mylnego – to wszystko staje się częścią naszej rzeczywistości – wymienia Mateusz Wójtowicz, executive manager zespołu sales & marketing w Devire.

Zmierzch rekruterów?

Sprawnie przeprowadzona rekrutacja to przede wszystkim częściowa automatyzacja procesów. Nie tylko przyspiesza to wstępną selekcję nadsyłanych dokumentów aplikacyjnych, ale także pozwala rekruterom poświęcić więcej uwagi dokładnej analizie profili kandydatów spełniających wymogi wymienione w ofercie.

– Na etapie dopasowania kandydata do danego stanowiska coraz częściej wykorzystuje się sztuczną inteligencję. Dzięki zaawansowanym filtrom algorytmy przeszukują słowa kluczowe zawarte w dokumentach, a dodatkowo analizują dane z mediów społecznościowych – zauważa Anna Czyż, executive manager w Hays Poland.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PulsHR_Day: Technologiczne trendy w rekrutacji zmienią pracę HR-owców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA