×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PulsHR_Day: O jakiej pracy marzą Polacy? Zobacz naszą sondę

Szukasz pracy marzeń? Przyjdź na nasze targi pracy i kariery PulsHR_Day, które odbędą się 15 listopada br. w Katowicach.

PulsHR_Day: O jakiej pracy marzą Polacy? Zobacz naszą sondę
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Z badania „Szczęście w pracy Polaków” przeprowadzonych na zlecenie agencji rekrutacyjnej Jobhouse wynika, że Polacy są umiarkowanie szczęśliwi w pracy (6,3 w skali od 1 do 10). Tylko 29 proc. osób zdecydowanie poleca swoje miejsce pracy, z kolei aż 43 proc. krytykuje swoją posadę.

Potwierdza to nasza szybka sonda przeprowadzona na Twitterze. Ponad połowa osób zadeklarowała, że ich praca nie jest pracą marzeń.

Powodem niezadowolenia z pracy może być rozbieżność między obejmowanym stanowiskiem a zainteresowaniami pracownika. Zdarza się, że kandydat przy wyborze ulega presji na przykład rodziców czy partnera. Trudno w takiej sytuacji być usatysfakcjonowanym. Bywa też, że rekrutowany godzi się na pracę poniżej kwalifikacji – taki wybór będzie raczej rodził frustrację niż szczęście.

Przy wyborze pracodawcy kandydat nie może się również kierować się tylko i wyłącznie kryteriami finansowymi. Same pieniądze bowiem szczęścia nie dają. Współpracownicy, na których można liczyć, możliwości rozwoju, zachowanie równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym oraz czas dojazdu do pracy – to inne czynniki, które dają pracownikom poczucie szczęścia w pracy.

O jakiej pracy marzą Polacy? Zobaczcie nasz materiał wideo. Gabriel Paździor ruszył na ulice Śląska i Zagłębia, gdzie odbędzie się PulsHR_Day, żeby zadać to ważne pytanie.

Każdy, kto myśli o znalezieniu pracy marzeń, ma szansę dokonać tego podczas PulsHR_Day 15 listopada br. w Katowicach. W tym dniu organizujemy unikatowe targi pracy i kariery, na które można zapisać się już dzisiaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PulsHR_Day: O jakiej pracy marzą Polacy? Zobacz naszą sondę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA