Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej

90 proc. Polaków denerwuje się przed rozmową kwalifikacyjną. Aby zwiększyć swoje szanse, wystarczy się do niej dobrze przygotować. Analiza własnego doświadczenia i profilu pracodawcy doda pewności siebie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

21 paź 2015 9:03


Już w tracie rozmowy o umawianym spotkaniu rekrutacyjnym powinniśmy zapytać o szczegóły: czy jego częścią będzie wywiad kompetencyjny, a może będą przeprowadzane testy sprawdzające różne umiejętności, np. znajomość języków obcych?

Dzięki temu przebieg rozmowy kwalifikacyjnej nas nie zaskoczy. Pamiętajmy, że niezależnie od formy spotkania musimy być zawsze przygotowani na przedstawienie w sposób przystępny i ciekawy naszego doświadczenia.

Potwierdzenie CV

- Warto opowiedzieć o konkretnych sytuacjach zawodowych, które będą potwierdzeniem informacji zawartych w naszym CV. Prezentacja zrealizowanych przedsięwzięć wraz z danymi liczbowymi zobrazuje, w jakim stopniu osiągnęliśmy cele stawiane przez poprzednich pracodawców. Jest to szczególnie ważne w przypadku stanowisk sprzedażowych – mówi Katarzyna Kocoń z agencji pracy tymczasowej i doradztwa personalnego Randstad.

Oprócz tego zapoznajmy się z profilem pracodawcy, u którego staramy się o pracę. Prześledźmy historię firmy, jej cele i prowadzone działania. Zdobyta wiedza pozwoli podczas rozmowy kwalifikacyjnej potwierdzić nasze zaangażowanie i motywację.

Czytaj też: 7 oznak, że rozmowa kwalifikacyjna poszła dobrze

Pytaniem powodującym wiele trudności jest to o oczekiwania finansowe.

- Najlepiej odnieść się do swojego dotychczasowego poziomu wynagrodzenia. Po podaniu pożądanej kwoty warto dodać, że jesteśmy otwarci na negocjacje – radzi ekspertka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.