Przybywa ofert pracy w Wielkopolsce. Pracodawcy walczą o kandydatów

• Firmy w województwie wielkopolskim odnotowują stały wzrost zapotrzebowania na nowe miejsca pracy.
• Według prognoz Adecco Poland w ciągu najbliższych kolejnych miesięcy pracodawcy, w tym inwestorzy, zamierzają w dalszym ciągu zwiększać zatrudnienie, a przy tym oferować większe wynagrodzenie.
• Walka o pracowników trwa. Mahle Behr w Ostrowie Wielkopolskim przyciąga kandydatów perspektywą stałego zatrudnienia
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przybywa ofert pracy w Wielkopolsce. Pracodawcy walczą o kandydatów

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

26 lip 2016 13:02


Jak poinformował Urząd Statystyczny w Poznaniu, stopa bezrobocia w województwie wielkopolskim, według ostatnio przedstawionych danych na koniec kwietnia 2016 r., wyniosła 6 proc. Wskaźnik ten był niższy o ponad 5 proc. w porównaniu ze styczniem 2015 r. oraz 1,5 proc. w porównaniu z kwietniem zeszłego roku. 

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw utrzymało tendencję wzrostową w skali roku, a zarejestrowany wzrost wyniósł 8,2 proc.

Czytaj też: Na czym, i ile dokładnie, zarabiają agencje zatrudnienia w Polsce?

- Jak wskazuje GUS przedsiębiorstwa zlokalizowane w województwie wielkopolskim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym stale oceniają optymistycznie. Bieżące zamówienia stale rosną choć nieco wolniej, a produkcja wzrasta szybciej niż w ubiegłym miesiącu. To z jednej strony optymistycznie przekłada się na nastroje przedsiębiorców, a z drugiej determinuje stały wzrost potrzeb zatrudnieniowych – podkreśla Katarzyna Biniak, onsite manager Adecco Poland . 

- Z naszych obserwacji wynika, że w regionie z miesiąca na miesiąc sukcesywnie przybywa ofert pracy, nie tylko tej sezonowej – dodaje Biniak.

Strategia Mahle Behr

To co istotne, zauważalny w ostatnim czasie wzrost oferowanych nowych miejsc pracy nie jest związany tylko z sezonowymi potrzebami lokalnych pracodawców – co jednocześnie przekłada się na stały rynkowy trend, który gwarantuje pracę nie tylko pracownikom produkcyjnym a również wyspecjalizowanym. Tak jest chociażby w przypadku otwartych projektów rekrutacyjnych dla firmy Mahle Behr z Ostrowa Wielkopolskiego, która oferuje rozwiązania w dziedzinie układów chłodzenia.

Czytaj też: Jaka przyszłość czeka rynek pracy tymczasowej w Polsce?

Całkowita liczba zrekrutowanych przez Adecco Poland dla tej firmy pracowników w 2015 r. wyniosła 780 osób, z czego aż ponad 280 pracowników Adecco Poland zostało przejętych i zatrudnionych bezpośrednio przez Mahle Behr w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

XXXELO 2016-08-10 11:49:30

TAM PRZYNAJMNIEJ LUDZI Z SZACUNKIEM TRAKTUJĄ NIE TO CO W KOMFORTI.

nikt tego nie widzi 2016-08-02 12:46:52

Mahle zwykle zatrudnia przez tzw. agencje tymczasowe. Jest nowy rząd, któr powinien zdelegalizować takie agencje. Albo zatrudnia dany zakład albo nie- tam nie ma produkcji sezonowej, pracują tam 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu (które powi

Asia 2016-08-02 11:03:44

Byłam tam już 2 razy i nic, ale szukają tylko mężczyzn chyba. Słyszałam że jest lepiej niż w Delphi.