Przybywa ofert pracy w turystyce medycznej

• Globalny rynek turystyki medycznej wciąż się rozwija. Polska zamyka drugą dziesiątkę państw uszeregowanych pod względem atrakcyjności oferty dla zagranicznych turystów.
• Zatrudnienie w tej rozwijającej się branży znajdą zarówno specjaliści ds. sprzedaży jak i personel opiekuńczy.
• Kandydaci mogą liczyć na zarobki od 2,5 do 5 tys. zł netto.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przybywa ofert pracy w turystyce medycznej

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

30 maj 2016 23:30


Z roku na rok w polskim internecie przybywa ofert pracy związanych ze branżą turystyki medycznej. W maju br. w największych internetowych giełdach pracy zamieszczono ponad 40 takich propozycji. Poszukiwani są głównie specjaliści ds. sprzedaży i koordynacji usług medycznych, których poszukują zarówno kliniki, hotele uzdrowiskowe jak i wyspecjalizowane agencję zajmujące się tą, rozwijającą się dopiero, gałęzią przemysłu turystycznego.

- Turystyka medyczna jest jedną z form turystyki zdrowotnej, której celem uzyskanie pomocy medycznej w sąsiednich bądź odległych krajach – najczęściej w ramach globalnego trendu łączenia leczenia z odpoczynkiem. Rynek ten stale się rozwija, jeszcze kilka lat temu na próżno było szukać ofert pracy w tej branży – mówi Beata Szilf-Nitka, dyrektor zarządzający internetowego przewodnika medycznego Go4HealthTravel.com. - Dziś specjalistyczne firmy zajmujące się tą dziedziną szukają coraz więcej wykwalifikowanych ekspertów, specjalizujących się głównie w sprzedaży - dodaje.

Medycy poszukiwani 

Podstawowe wymagania pracodawców to nie tylko podstawowa wiedza z zakresu usług medycznych, ale także znajomość branży turystycznej i specyfiki rynku medycznego nie tylko w Polsce, ale i Europie. Niezbędna w tym przypadku jest także dobra umiejętność posługiwania się językiem obcym w piśmie i mowie – nie tylko angielskim, ale także niemieckim, rosyjskim czy szwedzkim. Mile widziane jest także wyższe wykształcenie na kierunkach takich jak medycyna, turystyka czy zarządzanie.

Obiecujący kandydat może liczyć na uposażenie od 2,5 tys. zł brutto do nawet 5 tys. zł netto w zależności od stażu, doświadczenia i powierzonych zadań. Do jego obowiązków należą przede wszystkim kontakty z klinikami i placówkami medycznymi, nawiązywanie i pielęgnowanie współpracy, przygotowywanie ofert usług medycznych.

Opiekun pacjenta na celowniku

- Szacuje się, iż liczba turystów medycznych w Polsce oscyluje w granicach 250 - 300 tys. Większość z nich przybywa z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji czy Rosji i Ukrainy. Ta liczba będzie wzrastać, a z tym wraz także liczba ofert pracy. Wraz z rozwojem turystyki medycznej wzrośnie nie tylko zapotrzebowanie na specjalistów ds. sprzedaży czy koordynacji usług medycznych, ale także na opiekunów pacjenta, swoistych medycznych concierge’ów, z dobrą znajomością języków obcych – dodaje Beata Szilf-Nitka.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.