Przybywa ofert pracy: Najwięcej w sprzedaży, IT i produkcji

• Przybywa ofert pracy, a bezrobocie spada - wynika z danych GUS i Eurostatu.
• Eksperci prognozują dalsze ożywienie rynku pracy.
• W IV kwartale ubiegłego roku trzy najpopularniejsze branże pod względem liczby ofert pracy to sprzedaż (4918), IT (4542) i produkcja (4356).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przybywa ofert pracy: Najwięcej w sprzedaży, IT i produkcji

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

23 mar 2016 18:05


– GUS potwierdził dane szacunkowe Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, że luty był miesiącem stabilnym na rynku pracy. Utrzymanie się stopy bezrobocia na poziomie 10,3 proc.oznacza de facto początek ożywienia na rynku pracy. Bilans przypływów i odpływów bezrobocia pokazuje lekki wzrost nominalny i stopę bezrobocia niezmienioną w stosunku do stycznia. Jednocześnie obserwujemy wzrost ofert pracy. Już w marcu spodziewać się możemy spadku bezrobocia na razie na poziomie 0,2-0,3 pkt proc., ale już w kolejnych miesiącach dynamika spadku będzie wyższa pomiędzy 0,4 a 0,6 pkt proc. – komentuje prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

GUS podał dane za luty 2016, a Eurostat podsumował wielkość zatrudnienia w ostatnim kwartale 2015 r.

Z opublikowanych przez Eurostat danych wynika, że zatrudnienie w Polsce w ostatnim kwartale 2015 r. poszło w górę aż o 0,7 proc. licząc kwartał do kwartału. Dla porównania w trzecim kwartale ubiegłego roku wzrost ten wynosił 0,3 proc. – podają eksperci InfoPraca.pl

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.