Przybywa miejsc pracy w nowoczesnych firmach. Jaki jest wzrost?

O 4 proc. wzrosło zatrudnienie w firmach z tzw. nowoczesnej gospodarki. Ekspersi podkreślają: - Im mniejsza firma, tym szybciej i efektywniej reaguje na sytuację rynkową
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przybywa miejsc pracy w nowoczesnych firmach. Jaki jest wzrost?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

28 paź 2014 9:05


Po słabszej pierwszej połowie roku najbardziej nowoczesne firmy znów zatrudniają, i to chętniej niż przed rokiem - pisze "Puls Biznesu".

Czytaj też: Polskie firmy mało innowacyjne. Siła tkwi w pracownikach

W trzecim kwartale br. przedsiębiorstwa zaliczane do tzw. nowoczesnej gospodarki odnotowały 4,03 proc. wzrost zatrudnienia w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku.

Zjawisko to przeanalizowała spółka ADP Polska, która cyklicznie przygotowuje raporty nt. zatrudnienia w tym sektorze.

Okazało się, że firmy mniejsze, zatrudniające do 500 pracowników, wypadły lepiej (zwiększyły zatrudnienie o 4,39 proc.) niż większe przedsiębiorstwa (wzrost o 3,85 proc.).

Jak zauważa Iwona Kubeczek z ADP Polska, to już czwarty kwartał z rzędu, gdy się tak dzieje. Wynika to z elastyczności: im mniejsza firma, tym szybciej i efektywniej reaguje na sytuację rynkową - wyjaśnia.

Czytaj też: Małe, ale aktywne. Innowacyjne firmy zwiększają zatrudnienie

Z kolei Dominika Staniewicz, ekspert ds. rynku pracy BCC, wskazuje, że każde nowe pracy w nowoczesnej gospodarce przyczynia się do powstania kolejnych stanowisk w innych branżach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.