PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Przybyło ofert pracy, ale tylko dla niektórych zawodów. Sprawdź, kogo szukają firmy

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 10 maj 2021 10:30

Rosnąca liczba osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 pozytywnie odbija się na sytuacji rynku pracy. Gdzie jest praca i kto może na nią liczyć? Sprawdźcie najnowszą odsłonę Barometru Ofert Pracy.

Przybyło ofert pracy, ale tylko dla niektórych zawodów. Sprawdź, kogo szukają firmy
W kwietniu największy wzrost liczby internetowych ofert zatrudnienia, po wyłączeniu pracy o charakterze sezonowym, miał miejsce w woj. opolskim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim oraz lubuskim (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Katedra Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych opublikowany wyniki najnowszego Barometru Ofert Pracy. 
 • Z badania wynika, że w kwietniu nieznacznie wzrosła liczba ofert pracy zamieszczonych w sieci.
 • Eksperci tłumaczą, że to skutek zapotrzebowania na pracowników w zawodach wymagających wykształcenia ścisłego. W pozostałych kategoriach ofert pracy ubyło. Jednak w najbliższym czasie, w wyniku odmrożenia gospodarki, może się to zmienić. 

- Spośród pozytywnych czynników oddziałujących na rynek wakatów warto wymienić dużo szybsze niż przed miesiącem tempo szczepienia społeczeństwa przeciwko COVID-19. Przyczynia się to do ograniczeń rozprzestrzeniania epidemii i sprzyja kontaktom społecznym, a zatem również pracy. Dodatkowo warto wspomnieć o zbliżającym się okresie wakacyjnym. W ubiegłym roku od czerwca do października obserwowaliśmy wzrost liczby publikowanych w internecie ofert pracy - wskazują autorzy BOP dr Robert Pater i Herman Cherniaiev.

Warto dodać, że z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, iż w Polsce wykonano już ponad 13 mln 670 tys. 541 szczepień przeciw COVID-19, w tym pierwszą dawką 10 mln 185 tys. 393 (dane przedstawione 9 maja). 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Natomiast na liście pozacowidowych negatywnych czynników wpływających na sytuację na rynku pracy za najistotniejszy badacze wskazali rosnące oczekiwania inflacyjne z przyczyn kosztowych, co może w przyszłości ograniczyć aktywność gospodarczą, również na rynku pracy.

- Zaliczamy do nich również deficyt na rynku surowców, najostrzejszy w Europie i Stanach Zjednoczonych. Może on wpłynąć na możliwości produkcyjne i zarazem zatrudnieniowe przedsiębiorstw - dodają.

Gdzie i jaka praca

Z raportu wynika, że w kwietniu największy wzrost liczby internetowych ofert zatrudnienia, po wyłączeniu pracy o charakterze sezonowym, miał miejsce w woj. opolskim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim oraz lubuskim. Wyraźnie mniej niż przed miesiącem było ich zaś w woj. małopolskim, wielkopolskim oraz śląskim. Nieco lepiej w skali miesiąca wypadły województwa o relatywnie niskiej liczbie zarejestrowanych zakażeń, zaś gorzej te z największą liczbą potwierdzonych przypadków.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Przybyło ofert pracy, ale tylko dla niektórych zawodów. Sprawdź, kogo szukają firmy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • * 2021-05-10 14:57:29

  Świetnie, jestem zaszczepiony i 60+. Gdzie znajdę pracę? Jakieś propozycje?.

 • Luiza 2021-05-10 13:35:04

  Tylko co z tego jak mnie nigdzie nie chcą przyjąć jak jakieś (...) lekarze odmówili mi grupy inwalidzkiej a żaden lekarz medycyny pracy nie chce mi podpisać badań tylko w Polsce jest od wielu lat taki paradoks lekarzu lecz się sam dobrą radę ci dam a później niech przychodzą i leczą ludzi a nie odwrotnie , nawet rząd nic nie robi by zmienić przepisy , wszyscy się powinni leczyć psychiatrycznie taka moja darmowa diagnoza

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA