Przy zmianie pracy pensja i umowa są najważniejsze

Wiadomo, dobrze jest dokładnie przyjrzeć się przyszłemu pracodawcy i temu co ma do zaoferowania zanim zwiążemy z nim swoją przyszłość. Na co zwracają uwagę Polacy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przy zmianie pracy pensja i umowa są najważniejsze

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

25 sie 2015 10:28


Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez GoWork.pl, o ile pensja jest niekwestionowanie najważniejsza, decydujemy się na przejście do innego pracodawcy także wtedy, gdy oferuje nam stabilne zatrudnienie i lepszą atmosferę. Co jeszcze jest istotne?

Wynagrodzenie

Dobra płaca to fundamentalny element decydujący o zaangażowaniu pracowników. 54 proc. z nich zdecyduje się na przejście do innej firmy właśnie dlatego, że dostali ofertę wyższej pensji. To wyraźny sygnał dla pracodawców. Podczas gdy inne dodatkowe korzyści mogą także wydawać się wartościowe i pozytywnie wpływać na stosunek pracownika do firmy, kierujący nią powinni wiedzieć, że troska o dobrobyt podwładnych jest istotna.

Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

Jak wykazało badanie GoWork.pl, dla 21 proc. pracowników jest to najbardziej istotna kwestia, która przeważa o tym czy ostatecznie decydują się przyjąć ofertę pracy czy nie. Stabilne zatrudnienie to jednak nie tylko umowa o pracę, dlatego przed rozpoczęciem współpracy warto zweryfikować czy potencjalny pracodawca zapewnia naprawdę stałe zatrudnienie.

Czytaj też: 10 sygnałów, że czas na zmianę pracy

Choć nic w dzisiejszych czasach nie jest pewne, niektóre firmy mają stabilniejszą sytuację i lepszą reputację niż inne. Stan finansowy organizacji i skalę fluktuacji kadr oraz pracowników możemy sprawdzić czytając opinie o pracodawcy i śledząc doniesienia medialne.

Możliwość rozwoju

14 proc. Polaków uważa, że najważniejszą rzeczą przy wyborze pracy jest możliwość rozwoju zawodowego. – Pokrywa się to z naszym wcześniejszym badaniem, w którym pytaliśmy naszych użytkowników o powody dla których odchodzą z pracy. 15 proc. z nich jako główną przyczynę podało wówczas brak możliwości rozwoju – mówi Kamila Małocha z GoWork.pl.

Czytaj tez: Zmiana pracy: Co motywuje pracowników i na jakie poświęcenia są gotowi?

Dobry pracodawca inwestuje w pracownika, pomaga mu poznać i rozwinąć posiadane talenty. Firmy, które stawiają na równoległy rozwój swój i swoich pracowników nigdy nie narzekają na ilość nadsyłanych aplikacji, bo jasna ścieżka rozwoju jest niezwykle ważnym elementem na jaki uwagę zwracają kandydaci.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.