PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Przy kawie o przeszłej pracy. Studenci i biznes spotkają się na szczególnych warsztatach

  • aw
  • 2 lis 2022 11:02

W Lublinie rusza jesienna edycja projektu „Kawiarenki językowe". Studenci poznają sposób funkcjonowania firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych i zyskają umiejętności zwiększające ich kompetencje na rynku pracy.

Przy kawie o przeszłej pracy. Studenci i biznes spotkają się na szczególnych warsztatach
Uczestnicy nadchodzącej edycji „Kawiarenek językowych" dowiedzą się m.in. jak rozpocząć i rozwijać swoją karierę (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Projekt „Kawiarenki językowe" realizowany jest w ramach programu „Kompetencje jutra – Lublin inspiruje przyszłość". Powstał z inicjatywy Miasta Lublin we współpracy z sektorem nowoczesnych usług biznesowych, lubelskimi uczelniami wyższymi oraz środowiskiem edukacyjnym.

– We współpracy z sektorem nowoczesnych usług biznesowych zachęcamy do udziału w projekcie, który umożliwi lubelskim studentom wejście na rynek pracy oraz wsparcie w pozyskiwaniu nowych kadr partnerom projektu. Uczestnictwo w warsztatach jest szansą na poznanie specyfiki branży poprzez bezpośredni kontakt z jej przedstawicielami, a także na zwiększenie kompetencji i kwalifikacji, których oczekują przyszli pracodawcy – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Czytaj też: Będzie nowy, długi urlop, którego nie opłaci się wziąć. Wszystko przez jeden przepis

W trakcie 10 spotkań studenci z Lublina rozwiną umiejętności lingwistyczne, językowe, programistyczne, komunikacyjne, które wchodzą w skład kompetencji jutra. Udział w projekcie jest bezpłatny, a zapisy trwają do 9 listopada.

Uczestnicy nadchodzącej edycji „Kawiarenek językowych" dowiedzą się, jak rozpocząć i rozwijać swoją karierę, tworzyć CV oraz poznają kluczowe kompetencje miękkie i twarde, które oceniane są m.in. w trakcie rozmów rekrutacyjnych.

Czytaj też: W dokumentach L4, w rzeczywistości pracownik poza domem. Co w przypadku kontroli?

W programie projektu przewidziano m.in. warsztaty przybliżające nowoczesne technologie, jakie wykorzystywane są w outsourcingu w księgowości, zasady metodyki Design Thinking, a także spotkanie z testerem oprogramowań, który wyjaśni zasady codziennej pracy w tym zawodzie.

Aby wziąć udział w projekcie, należy zebrać grupę znajomych i wybrać osobę ją reprezentującą, zwaną ambasadorem. Spośród aktywności dostępnych na stronie https://kompetencjejutra.lublin.eu/mapa-aktywnosci/ należy wytypować jedną i zarejestrować się na stronie. Wyłącznie ambasador może zarejestrować grupę na wybrane wydarzenie. Zapisy do udziału w projekcie trwają do 9 listopada (środa). Decyduje kolejność zgłoszeń.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przy kawie o przeszłej pracy. Studenci i biznes spotkają się na szczególnych warsztatach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA