Przewozy Regionalne: Szykują się zmiany i zwolnienia

Przewozy Regionalne przedstawiły wstępny plan zmian w spółce. Jej władze zapowiedziały, że w związku z tym szykują się zwolnienia pracowników. Ile osób straci pracę?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przewozy Regionalne: Szykują się zmiany i zwolnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 paź 2014 13:36


Prezes Przewozów Regionalnych, Tomasz Pasikowski mówi, że spółka wymaga ograniczenia kosztów. Plan jest uzgodniony z ministerstwem infrastruktury i rozwoju. Do tej pory na taki wariant zgodzili się marszałkowie sześciu województw.

Czytaj też: 3,5 tys. osób jest zainteresowanych pracą w Pomorskiej Kolei Metropolitarnej

Kierownictwo PR nie ukrywa, że restrukturyzacja pociągnie za sobą zwolnienia. Tomasz Pasikowski wyjaśniał, że ciężko jeszcze mówić o skali zwolnień, ale spółka jest w kontakcie z partnerem społecznym, czyli związkami zawodowymi. Restrukturyzacji będzie towarzyszył program dobrowolnych odejść.

W ramach restrukturyzacji państwo będzie musiało dołożyć do spółki około 750 milionów złotych. Większość tych pieniędzy będzie przeznaczone na pokrycie zadłużenia. Inwestorem strategicznym Przewozów Regionalnych będzie Agencja Rozwoju Przemysłu. Zarząd chce też zawierać z samorządami dłuższe umowy, na przykład na 5 czy 10 lat. Zwiększy to finansową stabilność spółki i ułatwi planowanie.

Czytaj też: Maria Wasiak przekazała swoją odprawę z PKP na cele dobroczynne

Zarząd szacuje, że strata Przewozów Regionalnych w tym roku wyniesie około 28 milionów złotych. W przyszłym roku spółka zrównoważy swój budżet. Tegoroczne plany Przewozów Regionalnych zakładają redukcję zatrudnienia o około 8 procent (około 750 osób). Przewoźnik zatrudnia blisko 9,5 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

klekkss 2015-08-01 11:11:02

Oby te zmiany doprowadziły do tgo, że pociagów będzie więcej i częściej, no i będą na czas.